Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Katechetické pedagogické centrum - Katecheze

Katecheze

 

VÍCE INFORMACÍ ZDE


 

Na této stránce najdete odkazy na webové stránky a videa vhodná ke katechezím. 
Tematické odkazy najdete v jednotlivých záložkách na liště. 


 

„Pravá katecheze se neobejde bez svědectví mužů a žen z masa a kostí. Kdo z nás si nepamatuje alespoň na jednoho ze svých katechetů? Vzpomínám na sestru, která mne připravovala k prvnímu svatému přijímání. (...) Nesmíme mít strach hovořit jazykem mužů a žen dnešní doby. (...) Nemějme strach z otázek, ať už jsou jakékoli, z nevyřešených záležitostí, křehkosti a nejistot. Nesmíme se bát vytváření nových nástrojů. Současná doba vyžaduje inteligenci a odvahu. (...)“

Tato slova,  adresovaná  papežem Františkem italským katechetům,  mohou být inspirací i pro nás.

Obrazy - upozornění 

Obrazy evangelia uveřejněny na webu „ Evangile-et-peinture.org“  - „ Evangelium a malba“ jsou bezplatně zpřístupněné každému, aby mohly být použity především k pastoračnímu nebo duchovnímu účelu... citace z webu.  
Autorka obrazů  Bernadette Lopez , alias Berna, pocházející z Barcelony (Španělsko),   je teoložkou, designérkou a muzikantkou.  
Více ZDE


 

Vlčí doupě 

Vlčí doupěAutorem krátkých videí pro děti, vytvořených k nedělním evangeliím, je P. Roman Vlk, kněz olomoucké arcidiecéze.

Dětí . víra

děti víra Web je určen dětem a všem, kdo s dětmi pracují.
Na tomto webu naleznete nejrůznější omalovánky, rébusy, kalendáře a různé tvořivé nápady. 

Ovečky 

OvečkyTV Noe nabízí pořad Ovečky pro žáky 1. stupně ZŠ. Je zaměřen na evangelium nadcházející neděle. Pořad je vysílán každý čtvrtek v 18:30 hodin.
Pořad Ovečky vysílá TV Noe v době uzavření škol, kdy děti nemohou navštěvovat výuku náboženství. Jednotlivé díly lze zpětně shlédnout ve videotéce na webu TV Noe.

Bible pro děti 

Bible pro děti Aplikace Bible pro děti poskytuje dětem biblický zážitek i zábavu.

Je možno stáhnout ji do chytrých telefonů a tabletů. Kromě mnoha cizích jazyků je také v češtině. Děti zde najdou ilustrace s animacemi aktivovanými dotykem, hry a zábavné aktivity. Aplikace je ke stažení zdarma. Zaujme a pobaví nejen děti!

Inspirace pro katechezi

Inspirace pro katechezi  Sdílejme radost evangelia.  Metodický portál pro katechezi a náboženské vzdělávání.

Výchovná videíčka

SalesiániInternet je plný zajímavých materiálů pro výchovu a pastoraci. Shromáždili jsme pro vás desítky inspirativních videí, klípků a krátkých animovaných filmů, které vedou k zamyšlení nebo diskuzi. Jsou oblíbeným nástrojem učitelů, vychovatelů, katechetů a animátorů. Pomohou vám totiž otevřít téma, které má hlubší přesah, a položit si důležité otázky, které jinak v životě přehlížíme. 
Videa jsou seřazena do tematických kategorií a doplněna o krátký komentář.