Centrum pro rodinu - Vítejte

Vítejte

 

Plán Centra pro rodinu na rok 2022 

Naleznete níže na plakátku.

---

Víkend pro rodiny 2021

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na „Víkend pro rodiny“, který se uskuteční ve dnech 17. – 19. září 2021 v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík.

Téma víkendu zní: „Před Bohem jsme svobodní“. Hostem bude P. Ondřej Kunc.

Přihlášky a bližší informace o pořádané akci na  crhk [at] bihk.cz.

V současné době probíhá organizační příprava na tuto akci.  Snažíme se pro Vás dohodnout co nejpříznivější cenu za pobyt a stravování, resp. výši dotace. Ubytování bude opět v prostorách "kláštera" a stravování v nově otevřeném "Poutním domě".

Víkend pro rodiny je již tradiční záležitostí našeho Centra pro rodinu. Ze strany Biskupství královéhradeckého je finančně dotován tak, aby byl pro rodiče s dětmi cenově dostupný. Těšíme se na Vás***

---

Pouť rodičů, kteří přišli o dítě 2021

Jménem perinatálního hospice DÍTĚ V SRDCI   Vás srdečně zveme na Horu Matky Boží v Králíkách o víkendu 23. - 24. 10. 2021 na již pátou Pouť rodičů, kteří přišli o dítě.

Zváni jsou všichni rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové dětí, které odešly do nebe a všichni, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka. 

"NARODILI JSME SE A UŽ NIKDY NEZEMŘEME" 
To je výrok ctihodné Chiary Corbella Petrillo, která nás bude provázet společným časem.
 
Bližší informace na plakátku a na e-mailové adrese: petra [at] ditevsrdci.cz.

Přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeq-NNs9hv98KPG2LeSeUaq2wMoxyE…

PROČ PŘIJET NA POUŤ?
Přijeďte se setkat s lidmi, kteří  vám mohou nejlépe porozumět, protože prošli něčím velice podobným. Přijeďte si odpočinout na krásné místo, kde můžete být nerušeni se svým smutkem. Přijeďte si o tom promluvit s někým, kdo má odstup a pochopení. Přijeďte  svou bolest v modlitbě odevzdat...

Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně.  Tato pouť je určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka. Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často okolí ohled nebere, a kteří se ani neodvažují o pomoc požádat.