Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Centrum pro rodinu - ***

***

Milí příznivci Centra pro rodinu,

při příležitosti světového setkání rodin  jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia  jsme pro Vás připravili příspěvek na pokračování, který si budete moci přečíst v měsíčníku Adalbert  - počínaje číslem 7/8 2022.

Věnovat se budeme apoštolské exhortaci papeže Františka Amoris laetita (Radost z lásky), konkrétně čtvrté kapitole s názvem: "Láska v manželství - naše každodenní láska."

Těšíme se na Vás nejen při těchto zamyšleních, která nás mohou na naší společné životní pouti v následování Krista spojovat, ale také na jakékoli příležitostné osobní setkání živé.

Srdečně Vaše Centrum pro rodinu!

 

POUŤ SVOBODNÝCH

Srdečně Vás zveme na XVI. POUŤ SVOBODNÝCH, která se uskuteční na Chlumku v Luži v sobotu 6. srpna 2022.

Veškeré bližší informace jsou na webu www.poutesvobodnych.cz/aktualne.

 

POUŤ RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLI O DÍTĚ 2022

Jménem perinatálního hospice DÍTĚ V SRDCI   Vás srdečně zveme na Horu Matky Boží v Králíkách o víkendu 15. - 18. 9. 2022 na již šestou Pouť rodičů, kteří přišli o dítě. Tentokrát s přídomkem DOTKNI SE NEBE.

Zváni jsou všichni rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové dětí, které odešly do nebe a všichni, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka. 

Nabízíme...
Sdílení i ztišení, svátosti i společenství, chvály a přímluvnou modlitbu, přednášky, svědectví, nádherné místo pod Králickým Sněžníkem, odbornou i duchovní pomoc, naslouchající ucho...
 
Bližší informace na plakátku a na e-mailové adrese: petra [at] ditevsrdci.cz.
Přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYyKloqbIRRBep2NIDHLPGcOdH1ux…

 

VÍKEND PRO RODINY 2022

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého  Vás zve na „Víkend pro rodiny“, který se uskuteční ve dnech 23. – 25. září 2022 v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík.

Téma víkendu:   „VÍRA, NADĚJE A LÁSKA“.

Provázet Vás bude P. Ondřej Kunc a jáhen Andy Loos.

Podrobné informace a přihlášky na:  crhk [at] bihk.cz.

Víkend pro rodiny je již tradiční záležitostí našeho Centra pro rodinu. Ze strany Biskupství královéhradeckého je finančně dotován tak, aby byl pro rodiče s dětmi cenově dostupný. Těšíme se na Vás***

 

POUŤ RODIN 2022

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na „Pouť rodin ke svatému Josefovi“, která se uskuteční v neděli 8. května 2022Šedivinách.

Horská ves Šediviny v obci Kounov se stane opět místem i pro letošní „Pouť rodin ke svatému Josefovi“. Na pouti Vás budou doprovázet duchovní z naší diecéze s nabídkou rozhovorů a svátosti smíření.

15:00 hod. v kapli svatého Josefa bychom pak společně slavili mši svatou s požehnáním rodinám. 
Pouť pořádáme s ohledem na malé děti a rodiče s kočárky tak, aby byla nenáročná. Pro občerstvení a oběd bude možné využít pohostinských služeb majitelů chaty Radost. 

 

DEN S "CHARLESEM DE FOUCAULD"

Milé rodiny, milí Boží přátelé,

naše Centrum pro rodinu společně s Malými sestrami Ježíšovými pro Vás připravilo "Den s Charlesem de Foucauld", který bude v Římě dne 15. května 2022 svatořečen.

Pokud máte čas a chtěli byste se o tomto světci něco dozvědět, máte jedinečnou příležitost v sobotu 7. května 2022.

Od 9:00 hod. budou probíhat v prostorách Balbínky (budova Nového Adalbertina v HK) přednášky (...kdo je Charles de Foucauld, jaký byl jeho život, obrácení, jeho odkaz a spiritualita Malých sester Ježíšových).
Od 13:00 hod. pak bude mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové -  za poděkování.

Pro bližší informace nás kontaktujte na: crhk [at] bihk.cz.

 

SETKÁNÍ LEKTORŮ PŘÍPRAV NA MANŽELSTVÍ 2022

Centrum pro rodinu srdečně zve lektory snoubenců a duchovní naší diecéze na setkání lektorů příprav na manželství, které se uskuteční on-line formou v sobotu dne 22. ledna 2022 od 9:00 do 15:00 hod.

Předmětem setkání bude odborná přednáška P. Marka Drábka na téma sexuální zneužívání a následná diskuze, sdílení k tématu. V odpoledním vstupu pak se svým příspěvkem vystoupí také P. Karel MoravecTáňa Blažková.

Lektoři a duchovní, kteří by se přednášky rádi zúčastnili, se mohou hlásit na crhk [at] bihk.cz nejdéle o 19. 1. 2022. Více informací na plakátku a na telefonu 495 063 430.

 

Víkend pro rodiny 2022
Pouť svobodných 2022
Dotkni se nebe
Světové setkání rodin 2022
Plán Centra pro rodinu na rok 2022

"VÍKEND PRO RODINY 2022"

Hora Matky Boží v Králíkách

23. - 25. září 2022

 

"POUT RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLY O DÍTĚ 2022"

Hora Matky Boží v Králíkách

15. - 18. září 2022