Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Centrum pro rodinu - ***

***

Rádi pro Vás uspořádáme besedy / přednášky přímo ve Vašich farnostech. Napište nám.

---

„Adventní setkávání“ -  BESEDY prosinec 2023

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na setkání formou přednášek a besed.

Přijďte posedět u čaje a kávy v prostorách Nového Adalbertina v Hradci Králové. Povíme si něco "o modlitbě" a pokusíme se přiblížit se "k Betlému" - k místu narození našeho Spasitele.

Tato setkání se uskuteční ve středu 13.  a 20. prosince 2023 se začátkem v 18:00hod.

Zváni jsou všichni, kteří se chtějí "živě" setkat při atmosféře Vánoc, které jsou radostným poselstvím. Dynamika a výkony, které jsou dnes kladeny na člověka, s sebou nesou důsledek přílišné uspěchanosti.  Tato setkání by mohla být příjemným duchovním zastavením. Vánoce jsou časem, kdy se smíme stát na chvíli opět malými dětmi a kdy se tento čas může zastavit. Těšíme se na Vás!

Více informací naleznete na přiloženém plakátku,
na emailu: crhk [at] bihk.cz, nebo na tel.: 776 236 926.

--- 

DEN S "CHARLESEM DE FOUCAULD"

Milé rodiny, milí Boží přátelé,

naše Centrum pro rodinu společně s Malými sestrami Ježíšovými pro Vás připravilo "Den s Charlesem de Foucauld", který bude v Římě dne 15. května 2022 svatořečen.

Pokud máte čas a chtěli byste se o tomto světci něco dozvědět, máte jedinečnou příležitost v sobotu 7. května 2022.

Od 9:00 hod. budou probíhat v prostorách Balbínky (budova Nového Adalbertina v HK) přednášky (...kdo je Charles de Foucauld, jaký byl jeho život, obrácení, jeho odkaz a spiritualita Malých sester Ježíšových).
Od 13:00 hod. pak bude mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové -  za poděkování.

Pro bližší informace nás kontaktujte na: crhk [at] bihk.cz.

---

„SITUACE VE SVATÉ ZEMI V DOBĚ JEŽÍŠE A JEJÍ SPECIFIKA“

Na přednášce jsme se dozvěděli o situaci židovského lidu v době Ježíšově a o jeho komplikovaném stavu s Římem. Povídali jsme si o různých židovských skupinách, které v té době v rámci judaismu existovaly a celkově se ponořili do kontextu doby, ve které Ježíš žil.

„SVATÁ RODINA A MÍSTA S NÍ SPOJENÁ“

Srdečně Vás zveme na druhou přednášku z cyklu besed pořádaných on-line na téma „Svatá rodina a místa s ní spojená“.  

Jaká místa ve Svaté zemi jsou spojena s životem Svaté rodiny? Jaká je jejich současná podoba? Do jaké doby sahá tradice jejich uctívání? Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět na dalším on-line setkání, kterým Vás provedou Karel HrdličkaAndy Loos.

„JEŽÍŠOVO UČENÍ A RANÉ KŘESŤANSTVÍ V KONTEXTU TEHDEJŠÍCH ŽIDOVSKÝCH NÁBOŽENSKÝCH SKUPIN“

Srdečně Vás zveme na druhou přednášku z cyklu besed pořádaných on-line na téma „Ježíšovo učení a rané křesťanství v kontextu tehdejších židovských náboženských skupin“.  

Během přednášky si představíme učení židovských náboženských skupin, které existovaly v době Ježíšova života. Ukážeme si dále, jaké lze najít paralely a jaké odlišnosti mezi učením těchto skupin a učením Ježíšovým. Setkáním Vás provedou Karel HrdličkaAndy Loos.

„SVATÝ JOSEF - MUŽ VNITŘNÍHO MLČENÍ, VÍRY a ODEVZDANOSTI"

Srdečně Vás zveme na předposlední přednášku z cyklu besed pořádaných on-line na téma „Svatý Josef - muž vnitřního mlčení, víry a odevzdanosti“.  

Na dnešní besedě, která bude zároveň také "malou duchovní obnovou", si budeme povídat o životě svatého Josefa. Vztáhneme se k vnitřnímu životu tohoto našeho velkého ochránce v nebi, jenž je zářným vzorem hluboké kontemplace, modlitby, víry a odevzdanosti. Následně, v podobném duchu, si budeme povídat i na přednášce příští, která bude pokračováním této. Ponese téma "pokory a milosrdenství".

„POKORA a MILOSRDENSTVÍ - povídání o ctnostech a svatosti"

Srdečně Vás zveme na poslední přednášku z cyklu besed pořádaných on-line na téma „Pokora a milosrdenství - povídání o ctnostech a svatosti“.  

Dnešní beseda, která je také "malou duchovní obnovou", je pokračováním předchozí. Budeme si povídat o životě svatého Josefa a o jeho zářném příkladu. Svatý Josef vynikal skromností a duchovní dokonalostí. Ta předpokládá ctnosti, bez kterých není možné pomýšlet na náš duchovní růst. Pokora a milosrdenství jsou cestou ke svatosti. Svatost je pak výzvou "nejen" do dnešní doby.

 

Adventní setkávání 2023
Den s Charlesem de Foucauld
Besedy 2021