Centrum pro rodinu - AKCE - naleznete v jednotlivých sekcích

AKCE - naleznete v jednotlivých sekcích

 

POUŤ SVOBODNÝCH

Milí Boží přátelé,

srdečně Vás zveme v sobotu 7. května 2022 (sobota před svátkem Panny Marie, Prostředince všech milostí) na XIV. pouť svobodných, tentokráte k Panně Marii na Svatou HoruPříbrami.

Pokud již víte, že se chcete zúčastnit, můžete se přihlásit.

 Bližší informace a přihlášky:  www.poutesvobodnych.cz/aktualne .

---

Připravujeme - Víkend pro rodiny 2022

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého pro Vás připravuje „Víkend pro rodiny“, který by se měl uskutečnit ve dnech 23. – 25. září 2022 v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík.

Téma víkendu: „Přirozenost jako předpoklad svatosti“.

Provázet Vás bude P. Ondřej Kunc a jáhen Andy Loos.

Předběžné přihlášky na:  crhk [at] bihk.cz.

V současné době probíhá organizační příprava na tuto akci.  Snažíme se pro Vás dohodnout co nejpříznivější cenu za pobyt a stravování. Ubytování bude opět v prostorách "kláštera" a stravování v  "Poutním domě".

Víkend pro rodiny je již tradiční záležitostí našeho Centra pro rodinu. Ze strany Biskupství královéhradeckého je finančně dotován tak, aby byl pro rodiče s dětmi cenově dostupný. Těšíme se na Vás***

 

Pouť rodičů, kteří přišli o dítě 2021

Jménem perinatálního hospice DÍTĚ V SRDCI   Vás srdečně zveme na Horu Matky Boží v Králíkách o víkendu 23. - 24. 10. 2021 na již pátou Pouť rodičů, kteří přišli o dítě.

Zváni jsou všichni rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové dětí, které odešly do nebe a všichni, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka. 

"NARODILI JSME SE A UŽ NIKDY NEZEMŘEME" 
To je výrok ctihodné Chiary Corbella Petrillo, která nás bude provázet společným časem.
 
Bližší informace na plakátku a na e-mailové adrese: petra [at] ditevsrdci.cz.

Přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeq-NNs9hv98KPG2LeSeUaq2wMoxyE…

PROČ PŘIJET NA POUŤ?
Přijeďte se setkat s lidmi, kteří  vám mohou nejlépe porozumět, protože prošli něčím velice podobným. Přijeďte si odpočinout na krásné místo, kde můžete být nerušeni se svým smutkem. Přijeďte si o tom promluvit s někým, kdo má odstup a pochopení. Přijeďte  svou bolest v modlitbě odevzdat...

Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně.  Tato pouť je určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka. Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často okolí ohled nebere, a kteří se ani neodvažují o pomoc požádat.