Papežská misijní díla - AKTUALITY

AKTUALITY

Rozhovor se salesiánským dobrovolníkem

Poslechněte si svědectví Ondřeje Škvařila, který v listopadu 2020 vyjel na rok do Zambie jako dobrovolník salesiánské asociace SADBA.

Salesiánská asociace Dona Boska (zkráceně SADBA) vznikla v roce 2005 a jejím hlavním posláním je pomáhat znevýhodněným dětem a mládeži ve světě. Primární náplní je školení dobrovolníků, kteří jsou po roce příprav vysláni do celého světa a poskytují zde smysluplné využití volného času, vzdělání, svůj čas a lásku všem dětem a mladým lidem, kteří navštěvují salesiánská střediska. 

Svědectví Ondřeje si můžete pustit ZDE.


Misijní postní aktivita (s almužnou)

zambie_bohoslovci

V postní době jsme vyzýváni, abychom si něco odřekli, více se modlili a mysleli na ty, kteří se bez naší pomoci neobejdou. Zapojte se s PMD do postní modlitební aktivity, která se nese v duchu slov, kterými Bůh volal na sv. Františka z Assisi, když se modlil v kostelíku sv. Damiána: "Jdi obnov můj dům a získávej lid!" .

 

JAK SE ZAPOJIT?

ALMUŽNA

Během postu můžete odkládat finanční dary a následně je věnovat africkým bohosloveckým seminářům na formaci nových kněží. Kněz je pro mnoho nemocných či zoufalých lidí první osobou, na kterou se v misiích obracejí. Při krizových situacích hledají prvotní naději, útěchu a jistotu právě u řeholníků a kněží.

MODLITBA

a) V záložce Ke stažení si stáhněte 2 přílohy (Postní modlitební aktivita - kříž, texty), vytiskněte si je a použijte k postní kontemplaci. (Pro období od 17.2. do 3.4.)

b) nebo si objednejte vytištěné materiály z Národní kanceláře - bude vám zaslán kontemplativní kříž vytištěný na pevnějším papíře, modlitební texty a informace o misijním projektu.

Za všechny, kteří se k postní modlitbě s almužnou přidají, bude v zambijském semináři sv. Dominika během velikonočních svátků odsloužena mše svatá.


Nový postní materiál pro děti

Národní kancelář PMD vydala nové Postní misijní kalendáře pro děti plný obrázků a úkolů. Začíná Popeleční středou 17. února 2021 a končí Velikonoční nedělí 4. dubna. 

Kalendář je vhodný pro práci s dětmi v rodině, v hodinách náboženství, v Misijním klubku, ve farnosti a každý dospělí může úkol upravit podle věku dítěte a potřeby. V postním kalendáři jsou opět připomínány závazky mladých misionářů zapojených v Papežském misijním díle dětí, kterými jsou každodenní modlitba za misie, šetření Misijního bonbónku a zapojování do tradičních aktivit Papežských misijních děl, jakým je např. Misijní jarmark. Dětem můžete úkoly rozšířit i o texty nedělních evangelií liturgického cyklu B a pohovořit s dětmi o symbolech velikonoční doby

Kalendáře najdete v záložce KE STAŽENÍ v části POSTNÍ DOBA.

Missio magazín - únor 2021

S krásami i bolestmi vnitrozemského státu jižní Afriky vás seznámí dokument o Zambii. Tamní seminář sv. Dominka v Lusace byl vybrán jako projekt měsíce. Aktuální informace z jezuitské misie v jihoamerické Guyaně přinese telefonický rozhovor – o slovo se přihlásí P. Britto Arockiam SJ z Georgetownu. Věnovat se budeme také čerstvé statistice zabitých misionářů v uplynulém roce a vyhlásíme postní duchovní aktivitu na podporu bohoslovců. V animované rubrice „Můžu se zeptat“ se malý František tentokrát dozví, co znamená „něco si odřeknout“.
Premiéra pořadu je v neděli 14. února ve 20.05 na Televizi Noe.

zambie

 


Nový Missio magazín - od ledna 2021

Papežská misijní díla připravila pro diváky Televize Noe nový, pestřejší Missio magazín. Dvacetiminutový pořad v úvodu představí jednu ze zemí, kam směřuje pomoc českých dárců a konkrétní misijní projekt. Aktuální informace a dění v zahraničí přiblíží telefonát do misií. Zajímavosti z domova zprostředkuje reportáž z misijních aktivit v našich diecézích. Novinkou měsíčníku bude původní animovaná rubrika s názvem „Můžu se zeptat?“ věnovaná především dětem, která jim jednoduchou hravou formou nabídne krátkou katechezi. Pořadem provází známá tvář moderátorky Kateřiny Rýznarové.

muzu_se_zeptat
Lednová díl přiblíží divákům základní informace o Guyaně a o tom, jak Papežská misijní díla v této jihoamerické zemi pomáhají. V telefonickém spojení představí Marie Misařová misijní stanici Talitha Koum pro děti s autismem v africkém Burundi. Kamera zavítá také do Husova sboru v Žamberku a přinese živé svědectví o konkrétní spolupráci mezi křesťany. Animované okénko s názvem „Můžu se zeptat“ se pokusí odpovědět dětem na otázku „Co je to Misijní klubko“.

Pomáháme v 21 zemích světa

mapa_PMD
Spolu s dárci z České republiky pomáháme v 21 zemích světa.


Nejnovější Missio magazín - na TV Noe:

Neděle 16. května 2021 - premiéra 

Záznamy starších dílů Missio magazínu:

Únor 2021 - Zambie, telefonát do Guyany, martyrologie, postní modlitební aktivita, "Co to znamená něco si odřeknout?"

Leden 2021 - Guyana, telefonát do Burundi, reportáž z Husova sboru v Žamberku, "Co je to Misijní klubko?"

Červen 2020 - 2. speciál o situaci epidemie koronaviru v misijních zemích

Květen 2020 - 1. speciál o situaci epidemie koronaviru v misijních zemích

Akce a Zprávy

Kalendář akcí

Kdy:
Kde: TV Noe

Missio magazín - Zambie

Zprávy