Mons. ThLic. Karel Otčenášek, PaeDr.h.c.


Narození
Kněžské svěcení
Biskupské svěcení
Úmrtí

Poslední funkce / ustanovení v diecézi: arcibiskup – emeritní biskup královéhradecký

Parte
Mons. ThLic. Karel Otčenášek, PaeDr.h.c. (PDF)

13. dubna 1920 narozen v Českém Meziříčí
17. března 1945 přijal kněžské svěcení v Římě
30. března 1950 jmenován titulárním chersoneským biskupem s pověřením řídit královéhradeckou diecézi v případě, že bude "sedes impedita" či "sedes vacans" (tj. bráněno výkonu biskupské služby)
30. dubna 1950 byl vysvěcen na biskupa v Hradci Králové - hlavní světitel: biskup Mořic Pícha
21. prosince 1989 jmenován královéhradeckým biskupem
27. ledna 1990 převzetí úřadu diecézního biskupa
6. června 1998 ukončení služby diecézního biskupa
24. září 1998 jmenován arcibiskupem ad personam (osobním arcibiskupem)
zemřel 23. května 2011