Centrum pro rodinu - Světové setkání rodin 2022

Světové setkání rodin 2022

Srdečně Vás vítáme na stránkách Centra pro rodinu Biskupství královéhradeckého. Významnou událostí nadcházejících dní letošního roku je X. SVĚTOVÉ SETKÁNÍ RODIN, které se uskuteční v Římě ve dnech 22.–26. června 2022 jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia.

Srdečně Vás vítáme na diecézních stránkách Biskupství královéhradeckého. Významnou událostí nadcházejících dní letošního roku je X. SVĚTOVÉ SETKÁNÍ RODIN, které se uskuteční v Římě ve dnech 22.–26. června 2022 jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia.

Centrem setkání zůstane pořadatelské město, jak bývalo zvykem, současně budou probíhat decentralizovaná setkání na dalších místech v diecézích po celém světě. Světové setkání rodin, které je největším setkáním katolických rodin na světě, se obvykle koná každé tři roky. Zatímco předchozí setkání přilákaly obrovské davy lidí – v roce 2015 se papežovy závěrečné mše při 8. světovém setkání rodin ve Filadelfii zúčastnilo více než milion lidí – organizátoři letošní akce omezili osobní účast na 2 000 rodin kvůli pandemii COVID-19. Organizátoři letošního setkání doufají, že mnoho rodin z celého světa se červnové akce virtuálně zúčastní tím, že si naladí online přenosy a živé streamy všech promluv a katechezí.

Nabízíme možnost sledování programu nadcházející události a přenos v médiích. Na
diecézních stránkách naleznete odkazy s konkrétními informacemi spojenými se světovým
setkáním rodin: https://www.bihk.cz/biskupstvi/centrum-pro-rodinu/svetove-setkani-rodin….

V rámci Světového setkání rodin, které se letos uskuteční ve stejném čase také v diecézích po celém světě, bude v sobotu 25. června 2022 otec biskup Jan Vokál sloužit mši sv. pro skupinu rodin s dětmi v klášteře Školských sester sv. Františka na Hoješíně - na kterou jste srdečně zváni. 

Sledujte tedy společně s námi program nadcházející události a přenos v médiích.  V následujících odkazech vám nabízíme konkrétní informace spojené se světovým setkáním rodin. 

HARMONOGRAM:   https://zpravy.cirkev.cz/vatikan-predstavil-program-cervnoveho-svetoveh…

PROGRAM TV NOE:   https://www.tvnoe.cz/program?date=2022-06-26

ŽIVÝ PŘENOS TV NOE:   https://www.tvnoe.cz/porad/34962-mse-svata-s-papezem-frantiskem-u-prile…

ŽIVÝ PŘENOS:   https://www.youtube.com/watch?v=scDMdBWByRs

MODLITBA:   https://www.rodiny.cz/oficialni-modlitba-k-10-svetovemu-setkani-rodin-2…

HYMNA:   https://www.youtube.com/watch?v=azxWQhz2xzA

MŠE SVATÁ:   https://www.tvnoe.cz/porad/34962-mse-svata-s-papezem-frantiskem-u-prile…

---

V rámci světového setkání rodin pro vás naše Centrum pro rodinu připravilo v měsíci květnu diecézní POUŤ RODIN 2022  a "Den s Charlesem de Foucauld".

Dále Vás zveme na konferenci na téma CESTA KE STABILITĚ RODINY, kterou pořádá Rodinným svaz ČR dne 16. června 2022 v Praze. Bližší informace a přihlášky ZDE:   https://www.rodinnysvaz.cz/.

Mše svatá s biskupem Janem na Hoješíně u Seče v sobotu 25. června 2022 v 10:00 hod.:  https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/zaver-roku-rodin-s-biskupem-janem-….

Na setkání rodin se pak můžete těšit v sobotu 13. srpna 2022, kdy v rámci celostátního setkání mládeže bude tento den věnován rodinám. Bližší informace a program ZDE:   https://celostatnisetkanimladeze.cz/index.php/program/.

Tradiční Víkend pro rodiny, který bude také příležitostí k setkání rodin s dětmi, proběhne ve dnech 23. - 25. září 2022 na Hoře Matky Boží v Králíkách. Těšíme se na Vás!  Bližší informace již brzy na našich webových stránkách.  

---

Milí příznivci Centra pro rodinu,

při příležitosti světového setkání rodin jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia jsme pro Vás připravili příspěvek na pokračování, který si budete moci přečíst v měsíčníku Adalbert - počínaje číslem 7/8 2022. Věnovali bychom se apoštolské exhortaci papeže Františka Amoris laetita (Radost z lásky), konkrétně čtvrté kapitole s názvem: "Láska v manželství - naše každodenní láska."

Těšíme se na Vás nejen při těchto zamyšleních, která nás mohou na naší společné životní pouti v následování Krista spojovat, ale také na jakékoli příležitostné osobní setkání živé.

Srdečně Vaše Centrum pro rodinu!

 

"Den s  Charlesem de Foucauld"

Milé rodiny, milí Boží přátelé,

naše Centrum pro rodinu společně s Malými sestrami Ježíšovými pro Vás připravuje "Den s Charlesem de Foucauld", který bude v Římě dne 15. května 2022 svatořečen.

Pokud máte čas a chtěli byste se o tomto světci něco dozvědět, máte jedinečnou příležitost v sobotu 7. května 2022.

Od 9:00 hod. budou probíhat v prostorách Balbínky (budova Nového Adalbertina v HK) přednášky (...kdo je Charles de Foucauld, jaký byl jeho život, obrácení, jeho odkaz a spiritualita Malých sester Ježíšových).

Od 13:00 hod. pak bude mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové -  za poděkování.

Pro bližší informace nás kontaktujte na: crhk [at] bihk.cz.

Těšíme se na Vás!

 

Pouť svobodných

srdečně Vás zveme v sobotu 7. května 2022 (sobota před svátkem Panny Marie, Prostředince všech milostí) na XIV. pouť svobodných, tentokráte k Panně Marii na Svatou HoruPříbrami.

Pokud již víte, že se chcete zúčastnit, můžete se přihlásit.

 Bližší informace a přihlášky:  www.poutesvobodnych.cz/aktualne .

 

Pouť rodin 2022

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na „Pouť rodin ke svatému Josefovi“, která se uskuteční v neděli 8. května 2022Šedivinách.

Horská ves Šediviny v obci Kounov se stane opět místem i pro letošní „Pouť rodin ke svatému Josefovi“. Na pouti Vás budou doprovázet duchovní z naší diecéze s nabídkou rozhovorů a svátosti smíření.

15:00 hod. v kapli svatého Josefa bychom pak společně slavili mši svatou s požehnáním rodinám. 
Pouť pořádáme s ohledem na malé děti a rodiče s kočárky tak, aby byla nenáročná. Pro občerstvení a oběd bude možné využít pohostinských služeb majitelů chaty Radost. 


Bližší informace na: crhk [at] bihk.cz  nebo na tel.: 495 063 430.

Těšíme se na Vás!

 

Letní kurzy harmonizace manželství

To je nabídka schönstattského hnutí pro manželské páry, pro rodiny. Rádi bychom Vám představili program tohoto pobytu na Horalce ve Sněžném v Orlických horách.

Přihlášky a více informací:   http://schoenstatt.cz/drupal7/node/509

 

Setkání lektorů příprav na manželství 2022

Centrum pro rodinu srdečně zve lektory snoubenců a duchovní naší diecéze na setkání lektorů příprav na manželství, které se uskuteční on-line formou v sobotu dne 22. ledna 2022 od 9:00 do 15:00 hod.

Předmětem setkání bude odborná přednáška P. Marka Drábka na téma sexuální zneužívání a následná diskuze, sdílení k tématu. V odpoledním vstupu pak se svým příspěvkem vystoupí také P. Karel MoravecTáňa Blažková.

Lektoři a duchovní, kteří by se přednášky rádi zúčastnili, se mohou hlásit na crhk [at] bihk.cz nejdéle o 19. 1. 2022. Více informací na plakátku a na telefonu 495 063 430.

 

Světové setkání rodin 2022

Den s Charlesem de Foucauld
Pouť svobodných
Pouť rodin 2022
Plán Centra pro rodinu na rok 2022

"SVĚTOVÉ SETKÁNÍ RODIN"

v Římě

22. - 26. června 2022