Centrum pro rodinu - ***PŘEHLED POŘÁDANÝCH AKCÍ

***PŘEHLED POŘÁDANÝCH AKCÍ

 

Letní kurzy harmonizace manželství

To je nabídka schönstattského hnutí pro manželské páry, pro rodiny. Rádi bychom Vám představili program tohoto pobytu na Horalce ve Sněžném v Orlických horách.

Přihlášky a více informací:   http://schoenstatt.cz/drupal7/node/509

---

***Setkání lektorů příprav na manželství 2022

Centrum pro rodinu srdečně zve lektory snoubenců a duchovní naší diecéze na setkání lektorů příprav na manželství, které se uskuteční on-line formou v sobotu dne 22. ledna 2022 od 9:00 do 15:00 hod.

Předmětem setkání bude odborná přednáška P. Marka Drábka na téma sexuální zneužívání a následná diskuze, sdílení k tématu. V odpoledním vstupu pak se svým příspěvkem vystoupí také P. Karel MoravecTáňa Blažková.

Lektoři a duchovní, kteří by se přednášky rádi zúčastnili, se mohou hlásit na crhk [at] bihk.cz nejdéle o 19. 1. 2022. Více informací na plakátku a na telefonu 495 063 430.

---

Plán Centra pro rodinu na rok 2022

Naleznete níže na plakátku.

---

Víkend pro rodiny 2021

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na „Víkend pro rodiny“, který se uskuteční ve dnech 17. – 19. září 2021 v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík.

Téma víkendu zní: „Před Bohem jsme svobodní“. Hostem bude P. Ondřej Kunc.

Přihlášky a bližší informace o pořádané akci na  crhk [at] bihk.cz.

V současné době probíhá organizační příprava na tuto akci.  Snažíme se pro Vás dohodnout co nejpříznivější cenu za pobyt a stravování, resp. výši dotace. Ubytování bude opět v prostorách "kláštera" a stravování v nově otevřeném "Poutním domě".

Víkend pro rodiny je již tradiční záležitostí našeho Centra pro rodinu. Ze strany Biskupství královéhradeckého je finančně dotován tak, aby byl pro rodiče s dětmi cenově dostupný. Těšíme se na Vás***

---

Pouť rodičů, kteří přišli o dítě 2021

Jménem perinatálního hospice DÍTĚ V SRDCI   Vás srdečně zveme na Horu Matky Boží v Králíkách o víkendu 23. - 24. 10. 2021 na již pátou Pouť rodičů, kteří přišli o dítě.

Zváni jsou všichni rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové dětí, které odešly do nebe a všichni, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka. 

"NARODILI JSME SE A UŽ NIKDY NEZEMŘEME" 
To je výrok ctihodné Chiary Corbella Petrillo, která nás bude provázet společným časem.
 
Bližší informace na plakátku a na e-mailové adrese: petra [at] ditevsrdci.cz.

Přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeq-NNs9hv98KPG2LeSeUaq2wMoxyE…

PROČ PŘIJET NA POUŤ?
Přijeďte se setkat s lidmi, kteří  vám mohou nejlépe porozumět, protože prošli něčím velice podobným. Přijeďte si odpočinout na krásné místo, kde můžete být nerušeni se svým smutkem. Přijeďte si o tom promluvit s někým, kdo má odstup a pochopení. Přijeďte  svou bolest v modlitbě odevzdat...

Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně.  Tato pouť je určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka. Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často okolí ohled nebere, a kteří se ani neodvažují o pomoc požádat. 

---

Světové setkání rodin 2022

"Rodinná láska, povolání a cesta ke svatosti." Papež František

Papežská rada pro laiky rodinu a život představila inovace v organizaci Světového setkání rodin, které je plánováno na červen příštího roku v Římě (22. – 26. června 2022). Přestože jeho centrem zůstane pořadatelské město, jak bývalo zvykem, současně budou probíhat decentralizovaná setkání na dalších místech.

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého pro Vás připravuje setkání rodin v duchu výše uvedeného. Bližší informace budeme zveřejňovat na našich webových stránkách.

Těšíme se na Vás!

---

Kurz HEBREJŠTINY pro NEúplné-ZAČÁTEČNÍKY

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na „on-line kurz moderní hebrejštiny pro NEúplné-ZAČÁTEČNÍKY“, který bude probíhat jednou týdně (každou středu) v období 8.9. – 10.11.2021  ve večerním čase od 20:00 – 21:30 hod.

 Kurz je navazujícím pokračováním předešlého kurzu pro "ZAČÁTEČNÍKY" a je nyní ještě možné se k němu připojit. Pro ty, kteří by se rádi naučili tomuto překrásnému jazyku, avšak neprošli kurzem základním, se tak otevírá možnost. Přidejte se k nám. Rádi Vám pomůžeme látku "dohnat". Stále jsme nováčky v učení tohoto jazyka. V jednotlivých lekcích si vše stál opakujeme. K dispozici jsou záznamy pro možnost samostudia.

 Kurz Vám nabízíme za dotovanou cenu 900,- Kč. Vede jej dlouholetý učitel hebrejštiny Karel Hrdlička, který má s výukou hebrejštiny bohaté zkušenosti a do tohoto jazyka zasvětil již mnoho studentů. Kurz bude probíhat přístupnou a zvládnutelnou formou, díky které poznáte, že je tento jazyk mnohem snazší, než si lidé běžně myslí.

 Přihlášky: Zájemce o tento kurz prosíme o zaslání přihlášky na e-mail: crhk [at] bihk.cz (do přihlášky stačí napsat Vaše jméno, e-mail a telefonní číslo). Následně Vám přiřadíme registrační číslo (též pro účel platby, o kterou Vás budeme žádat po skončení kurzu). O podrobnostech technického připojení Vás budeme informovat těsně před začátkem kurzu.

Celá škola hebrejštiny bude pro účastníky kurzu poskytnuta v záznamu (podle kterého bude možné se učit, doplnit si hodiny).

Těšíme se na Vás!

---

MISIJNÍ PUTOVÁNÍ K PANNĚ MARII

Připojte se k nám a podpořme akci s názvem "Misijní putování k Panně Marii". Vykonáním pouti můžeme něco udělat pro sebe, svou víru a svůj vztah s Bohem, ale zároveň také pro své blízké, nebo zcela neznámé lidi v nouzi.

Na Misijní putování se můžete vydat jak ve společenství svých nejbližších, tak i sami. Stejně tak si můžete vybrat konkrétní mariánské místo, k němuž se fyzicky vydáte, anebo si udělat svou soukromou mariánskou pouť ve svém prostředí (doma v křesle, na zahradě, blízkém parku…). Vše záleží na tom, jaké jsou vaše aktuální možnosti.

Během poutě je možné se „vydat“ do čtyř zemí, které letos Papežská misijní díla podporují. Pro každou z těchto zemí je připraveno osm kartiček – osm různých aktivit na cestu (příběh z dané země, aktivity kontemplativní i tvořivé a informace). S aktivitou je spojené také vyplňování tajenky, ke které je nutné „projít si“ všechny čtyři země.

Všechny informace ohledně této akce naleznete zde: https://www.missio.cz/misijni-putovani/.