Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Centrum pro rodinu - ***

***

Milí příznivci Centra pro rodinu,

při příležitosti světového setkání rodin  jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia  jsme pro Vás připravili příspěvek na pokračování, který si budete moci přečíst v měsíčníku Adalbert  - počínaje číslem 7/8 2022.

Věnovat se budeme apoštolské exhortaci papeže Františka Amoris laetita (Radost z lásky), konkrétně čtvrté kapitole s názvem: "Láska v manželství - naše každodenní láska."

Těšíme se na Vás nejen při těchto zamyšleních, která nás mohou na naší společné životní pouti v následování Krista spojovat, ale také na jakékoli příležitostné osobní setkání živé.

Srdečně Vaše Centrum pro rodinu!

 

POUŤ SVOBODNÝCH

Srdečně Vás zveme na XVI. POUŤ SVOBODNÝCH, která se uskuteční na Chlumku v Luži v sobotu 6. srpna 2022.

Veškeré bližší informace jsou na webu www.poutesvobodnych.cz/aktualne.

 

POUŤ RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLI O DÍTĚ 2022

Jménem perinatálního hospice DÍTĚ V SRDCI   Vás srdečně zveme na Horu Matky Boží v Králíkách o víkendu 15. - 18. 9. 2022 na již šestou Pouť rodičů, kteří přišli o dítě. Tentokrát s přídomkem DOTKNI SE NEBE.

Zváni jsou všichni rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové dětí, které odešly do nebe a všichni, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka. 

Nabízíme...
Sdílení i ztišení, svátosti i společenství, chvály a přímluvnou modlitbu, přednášky, svědectví, nádherné místo pod Králickým Sněžníkem, odbornou i duchovní pomoc, naslouchající ucho...
 
Bližší informace na plakátku a na e-mailové adrese: petra [at] ditevsrdci.cz.
Přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYyKloqbIRRBep2NIDHLPGcOdH1ux…

 

VÍKEND PRO RODINY 2022

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého  Vás zve na „Víkend pro rodiny“, který se uskuteční ve dnech 23. – 25. září 2022 v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík.

Téma víkendu:   „VÍRA, NADĚJE A LÁSKA“.

Provázet Vás bude P. Ondřej Kunc a jáhen Andy Loos.

Podrobné informace a přihlášky na:  crhk [at] bihk.cz.

Víkend pro rodiny je již tradiční záležitostí našeho Centra pro rodinu. Ze strany Biskupství královéhradeckého je finančně dotován tak, aby byl pro rodiče s dětmi cenově dostupný. Těšíme se na Vás***

 

POUŤ RODIN 2022

Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého Vás srdečně zve na „Pouť rodin ke svatému Josefovi“, která se uskuteční v neděli 8. května 2022Šedivinách.

Horská ves Šediviny v obci Kounov se stane opět místem i pro letošní „Pouť rodin ke svatému Josefovi“. Na pouti Vás budou doprovázet duchovní z naší diecéze s nabídkou rozhovorů a svátosti smíření.

15:00 hod. v kapli svatého Josefa bychom pak společně slavili mši svatou s požehnáním rodinám. 
Pouť pořádáme s ohledem na malé děti a rodiče s kočárky tak, aby byla nenáročná. Pro občerstvení a oběd bude možné využít pohostinských služeb majitelů chaty Radost. 

 

DEN S "CHARLESEM DE FOUCAULD"

Milé rodiny, milí Boží přátelé,

naše Centrum pro rodinu společně s Malými sestrami Ježíšovými pro Vás připravilo "Den s Charlesem de Foucauld", který bude v Římě dne 15. května 2022 svatořečen.

Pokud máte čas a chtěli byste se o tomto světci něco dozvědět, máte jedinečnou příležitost v sobotu 7. května 2022.

Od 9:00 hod. budou probíhat v prostorách Balbínky (budova Nového Adalbertina v HK) přednášky (...kdo je Charles de Foucauld, jaký byl jeho život, obrácení, jeho odkaz a spiritualita Malých sester Ježíšových).
Od 13:00 hod. pak bude mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové -  za poděkování.

Pro bližší informace nás kontaktujte na: crhk [at] bihk.cz.

 

SETKÁNÍ LEKTORŮ PŘÍPRAV NA MANŽELSTVÍ 2022

Centrum pro rodinu srdečně zve lektory snoubenců a duchovní naší diecéze na setkání lektorů příprav na manželství, které se uskuteční on-line formou v sobotu dne 22. ledna 2022 od 9:00 do 15:00 hod.

Předmětem setkání bude odborná přednáška P. Marka Drábka na téma sexuální zneužívání a následná diskuze, sdílení k tématu. V odpoledním vstupu pak se svým příspěvkem vystoupí také P. Karel MoravecTáňa Blažková.

Lektoři a duchovní, kteří by se přednášky rádi zúčastnili, se mohou hlásit na crhk [at] bihk.cz nejdéle o 19. 1. 2022. Více informací na plakátku a na telefonu 495 063 430.

Víkend pro rodiny 2022
POUŤ SVOBODNÝCH 2022
Dotkni se nebe
Světové setkání rodin 2022
Den s Charlesem de Foucauld
Pouť rodin 2022
Plán Centra pro rodinu na rok 2022

"VÍKEND PRO RODINY 2022"

Hora Matky Boží v Králíkách

23. - 25. září 2022

 

"POUT RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLY O DÍTĚ 2022"

Hora Matky Boží v Králíkách

15. - 18. září 2022