Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

V Kutné Hoře se poběží na podporu potřebným lidem


Z diecéze
Datum:

Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora pořádá již 6. ročník závodu Běh pro zvon.

Běh se uskuteční v neděli 15. října 2023 a odstartuje ve 14 hodin od kostela sv. Jakuba v samotném centru Kutné Hory. Výtěžek letošního ročníku bude věnován Oblastní charitě Kutná Hora na pomoc potřebným lidem. Letošní ročník podpoří také herec Východočeského divadla Pardubice Josef Pejchal s rodinou.

Závod je určen pro každého. Zváni jsou všichni, kdo si chtějí zaběhat, přispět na dobrou věc a strávit aktivní den v prostředí historického města. Pro dospělé závodníky jsou připravené trasy v délce 3, 5 km a 10 km. Aby se mohl zapojit opravdu každý, jsou připravené trasy také pro děti. Do závodu se lze přihlásit on-line nebo na místě hodinu před začátkem závodu. Propozice závodu a přihlášky jsou na www.khfarnost.cz.

Letošní ročník s mottem “Pomáháme, kde je potřeba” je pořádán ve spolupráci s Oblastní charitou Kutná Hora, která poskytuje službu Občanské poradny. Ta pomáhá v našem městě a okolí lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci a neví si s ní rady. Případný výtěžek letošního běhu bude věnován na činnost Občanské poradny Kutná Hora.

Běh pro zvon pomáhá již po šesté. Počátek této sportovní akce se pojí s rokem 2016, kdy se uskutečnil první ročník závodu s cílem podpořit veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba. Odtud také pochází název závodu Běh pro Zvon. Cílem akce bylo tehdy mimo jiné seznámit lidi s veřejnou sbírkou Zvon pro Jakuba a sbírku společnými silami podpořit. Druhý ročník a start jednotlivých závodů provázel už i hlas nového zvonu Jakub Maria. Třetí ročník připomněl sté výročí založení naší republiky. V roce 2019 jsme se společným během připojili k oslavě 30 let od sametové revoluce - 30 let svobody. V letech 2020 a 2021 pak bohužel znemožnila další ročníky běhu nepříznivá epidemiologická situace. V roce 2022 se konal běh na podporu svatobarborských zvonů. Výtěžek letošního ročníku bude věnován Oblastní charitě Kutná Hora, která prostřednictvím Střediska Racek pomáhá lidem v obtížné situaci.

Kontaktní osoba: Ing. Šárka Schwarzová, sarka.schwarzova [at] khfarnost.cz (sarka[dot]schwarzova[at]khfarnost[dot]cz), +420 731 770 471


Další zprávy

Z diecéze, Česko

S biskupem Janem na pouť do Jablonného v Podještědí

Vydejte se na tradiční pouť za nemocné a za rodiny.
Z diecéze

Rok české hudby a barokní Litomyšl

Litomyšlské dny barokní tradice pod záštitou České biskupské konference.
Z diecéze

Láska, která nás přesahuje - knižní novinka

...další příběhy z Domácí hospice Duha.