Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Osobnosti diecéze oceněny Krajským úřadem


Z diecéze
Datum:

Nejvyšší krajské ocenění získal ředitel prvního hospice Miroslav Wajsar a kardinál Dominik Duka.

Za rozvoj kvality života v Královéhradeckém kraji byl medailí Královéhradeckého kraje I. stupně oceněn také neratovský kněz Mons. Josef Suchár. 

„Jsem pyšný na to, že v našem kraji žijí nebo z našeho kraje pocházejí takové osobnosti, které svým úsilím, oddaností a nadšením, ale i každodenní prací a svým životem výrazně přispěly k rozvoji našeho regionu a přináší pozitivní změny a naději do životů nás všech. Bylo mi ctí vyjádřit jim naši hlubokou úctu a vděk,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Ocenění převzalo celkem dvacet osobností, které vzešly s desítek nominací, ať už od představitelů kraje, městských a obecních samospráv, ale i z řad veřejnosti. Jednotlivé nominace hodnotila Rada Královéhradeckého kraje a následně výběr schválili krajští zastupitelé. Vice zde.

Foto archiv Krajského úřadu





Další zprávy

Z diecéze

Připravuje se otevření nového formačního kurzu pro trvalé jáhny

Vnímáte-li Boží pozvání k jáhenské službě, vykonejte potřebné kroky...
Z diecéze

Centrum Jana XXIII. v Hlinsku slaví 20 let od založení

Děkovnou bohoslužbu bude celebrovat královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál.
Z diecéze

Zakončení školního roku v církevních školách v diecézi

Bohoslužby a setkání k ukončení školního roku 2025/2026.