Noční hrané prohlídky broumovského kláštera rozehrají Aloisovy lapálie


Z diecéze
Datum:

Letní prázdniny jsou tu a spolu s nimi i tradiční Noční prohlídky, které se budou konat v této národní kulturní památce po celé léto.

Noční hrané prohlídky, které startují v pátek 2. července, letos zvolily téma Aloisovy lapálie. Konat se budou každý prázdninový pátek v 19:00 a 21:00. Jejich průvodcem bude historická postava mladého spisovatele Aloise Jiráska – studenta klášterního gymnázia, který v rámci svého poutavého vyprávění provede své hosty klášterem, studiem a trochu i svým životem. A možná potká nejen další studenty klášterního gymnázia, ale i pár překvapivých historických postav, které by se jinak ve skutečnosti nepotkaly – prvního československého ministra financí Aloise Rašína nebo slavného botanika a jednoho z ředitelů klášterního gymnázia Vincence Maiwalda. Vstupné na tyto prohlídky je 190 Kč a
120 Kč.

Noční prohlídky startují v sobotu 3. července a konat se budou každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00. Při nočních prohlídkách návštěvníci zažijí jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera. Prohlídky jsou tematicky zaměřené na momenty života v klášteře a zavádějí návštěvníky do nejkrásnějších historických interiérů kláštera – do vzácně dochované klášterní knihovny se 17 tisíci
svazky knih, do refektáře s unikátní kopií Turínského plátna a do bohatě zdobeného klášterního kostela sv. Vojtěcha. Vstupné je 160 Kč a 95 Kč (děti).

Na oba typy prohlídek doporučujeme rezervaci na emailu prohlidky [at] klasterbroumov.cz nebo telefonním čísle 733 739 726.