Z diecéze
Datum:
Kutnohorští a čáslavští ministranti poznávali biskupskou rezidenci.
V sobotu 18. února navštívilo královéhradecké Biskupství, spolu se svými kněžími P. Vladislavem Brokešem z Kutné Hory a P. Dmytrem Romanovským z Čáslavi, dvacet pět ministrantů. Po Mši svaté, slavené diecézním biskupem Janem v kapli biskupské rezidence, se uskutečnilo společné setkání na téma povolání a ministrantská služba. Biskup Jan všem povyprávěl o začátcích svého kněžství a následné biskupské službě.
Výletníci si se zájmem prohlédli nejen biskupskou rezidenci, ale i katedrálu a posléze také Bílou věž na Velkém náměstí.
Další zprávy
Z diecéze
Připravuje se otevření nového formačního kurzu pro trvalé jáhny
Vnímáte-li Boží pozvání k jáhenské službě, vykonejte potřebné kroky...
Z diecéze
S diecézním biskupem na karmelskou pouť do Bystrého
Pojďte společně putovat za Pannou Marií a děkovat jí za ochranu a pomoc v lidských nesnázích.
Z diecéze
Centrum Jana XXIII. v Hlinsku slaví 20 let od založení
Děkovnou bohoslužbu bude celebrovat královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál.