Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

BROŽURA ADVENT PRO NASTÁVAJÍCÍ DNY


Z diecéze
Datum:

Tradičního průvodce adventním obdobím vydalo i letos Biskupství královéhradecké.

Tiskovina je k dostání na všech farních úřadech královéhradecké diecéze, případně ji lze objednat na:  jiri.bittner [at] icloud.com či na tel. 737 215 327.

----------------------

V tradici Církve se vyvinulo jedno specifické povolání, které kombinuje hluboký důraz na Písmo, výuku a civilní život, a to je povolání katechetů a katechistů. Své znalosti denně propojují s žitou praxí, když vyučují náboženství, chodí do rodin, vedou katecheze a moderují setkávání pro různé skupiny věřících.

Letošní adventní brožura je specifická tím, že prostor pro duchovní zamyšlení na každý den dostávají právě oni – katechetky a katecheté působící v královéhradecké diecézi. O letošním adventu se s námi podělí o svou jedinečnou perspektivu, o své úvahy i praktické poznatky.

Adventní příprava na příchod našeho Pána by neměla zůstat jen u teoretických úvah, ale jejím cílem je především obrácení našeho srdce k Němu, zdokonalení žité víry, která se ve světě projevuje konkrétními skutky lásky. Kéž nám tedy texty našich katechetů, vycházející z jejich duchovního života a hluboké zkušenosti, co nejúčinněji pomáhají, abychom společně přivítali Pána s otevřeným srdcem.

K tomu Vám na prahu letošní adventní doby ze srdce žehnám!