Z diecéze , Česko , Covid 19
Datum:
Ve čtvrtek 3. prosince Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora s radostí otevře brány chrámu sv. Barbory
Od čtvrtka 3. prosince 2020 bude chrám sv. Barbory a Infocentrum u chrámu otevřené každý den, od úterý do neděle, vždy od 10 do 16 hodin. Vstupenka na prohlídkový okruh nabízí nejen vstup do přízemí chrámu, ale také k emporám a do kaple Božího těla.
Při provozu budou zaměstnanci dbát na to, aby byla dodržena veškerá hygienická opatření.
Vzhledem k velké kapacitě našich kostelů a s přihlédnutím k běžné návštěvnosti není třeba se obávat toho, že se bude před chrámem tvořit fronta lidí.
Krom chrámu bude otevřené i přilehlé Infocentrum u chrámu sv. Barbory, kde si návštěvníci mohou zakoupit tématické upomínkové předměty i ručně vyráběnou uměleckou keramikou od lidí z blízkého okolí. Nebudou chybět ani vánoční ozdoby nebo inspirace na dárky.
Další zprávy
Česko
V Olomouci budou hledat cesty, jak žít Laudato si’
Olomouc hostí setkání lidí, kteří hledají konkrétní cesty, jak péči o stvoření a myšlenky Laudato si’ proměnit v každodenní praxi.
Z diecéze
Mše svatá ke cti sv. Jana Nepomuckého
Biskup Jan Vokál povede děkovnou bohoslužbu k patronu královéhradecké diecéze.
Z diecéze
Děkovná bohoslužba při svátku sv. Jana Nepomuckého
Biskup Jan Vokál celebroval mši svatou v předvečer svátku patrona královéhradecké diecéze.