Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

V Chrasti mají nový zvon


Datum:

V den výročí mučednické smrti sv. Václava, v pátek 28. září v 11 hodin, bude před kostelem Nejsvětější Trojice v Chrasti požehnán nový chrastecký zvon.

V Chrasti mají nový zvon

Dedikován bude patronu Evropy sv. Benediktu, který zavedl pravidla první západní řehole benediktinského řádu, jehož klášter byl v polovině 12. století založen v nedalekých
Podlažicích, a který dal podnět k založení města Chrast. Zvon pořídila firma MP Servis zastoupená Ing. Pavlem Javůrkem u zvonařské firmy Petra Rudolfa Manouška v holandském Astenu. Hmotnost zvonu činí 245 kg, průměr 735 mm a jeho ladění je Cis2.
Vlastní požehnání zvonu povede chrudimský vikář R.D. Jiří Heblt. Po vyzdvižení zvonu na věž kostela bude následovat slavnostní mše svatá, na kterou srdečně zve P. Adam Depa, chrastecký děkan. Před slavnostním aktem proběhne na Náměstí od 10 hodin koncert ZUŠ Chrast. 
 


Další zprávy

Jubilejní místa v diecézi, Ze světa

Papežem je kardinál Robert Francis Prevost. Zvolil si jméno Lev XIV.

...americký augustinián, bývalý prefekt Dikasteria pro biskupy a jeden z nejrespektovanějších představitelů současné katolické církve.
Z diecéze, Ze světa

Indický biskup poděkoval dárcům za 25 let pomoci

Biskup Derek Fernandes z indické diecéze Belgaum zavítal do České republiky.
Česko

Výzva ke zvonění zvonů 8. května 2025

Zvony připomenou konec války před 80 lety.