Datum:

"Viděla jsem v televizních zprávách reportáž o prodeji církevních nemovitostí ve východních Čechách. Ráda bych se zeptala, zda existuje stránka s aktuální nabídkou."
S podobnými dotazy se počátkem letošního roku obrátila na Biskupství královéhradecké řada lidí. Zvýšená vlna zájmu o koupi především opuštěných far se zdvihla v souvislosti s odvysílanou reportáží v regionálním zpravodajském bloku ČT 1. Reportér Vlastimil Weiner informoval veřejnost o tom, že Biskupství královéhradecké prodává nepotřebný nemovitý majetek. Požádali jsme vedoucího Odboru správy majetku pana Ing. Jana Doskočila, aby se k této záležitosti aktuálně vyjádřil:
"V současné době je již nabídka volných far k prodeji omezená. Objekty, které se podaří projednat a připravit k volnému prodeji, se průběžně objevují na webových stránkách http://www.rido.cz/." sdělil ing. Doskočil.
Další zprávy
Z diecéze
Zakončení školního roku v církevních školách v diecézi
Bohoslužby a setkání k ukončení školního roku 2024/2025.
Z diecéze
Broumovsko s otevřenými kostely
Krásu broumovského výběžku můžete vnímat i mezi chladivými zdmi souboru broumovských kostelů, které jsou připraveny pro návštěvy turistů.
Z diecéze
Last minute sleva v Hotelu Poutní dům
Zažijte letní dovolenou v klidném ubytování na jubilejním poutním místě.