Datum:
Chlumek u Luže zažil ve čtvrtek velkou událost. Biskup Josef Kajnek odsloužil bohoslužbu jako poděkování za dokončené opravy poutního areálu.
Po letech tak skončilo náročné období hledání finančních prostředků a samotné revitalizace chlumeckého návrší. Biskup Josef Kajnek, spolu s generálním vikářem, Mons. Josefem Sochou, poděkovali všem, kteří za o opravu mariánské svatyně zasloužili, zvláště pak P. Josefovi Hubálkovi, správci poutního místa.
Při bohoslužbě přednesl svoji homilii Mons. Josef Socha. Zde si ji můžete poslechnout.
Další zprávy
Z diecéze
Hledáme formátory ministrantů
Formátor je člověk, který se systematicky věnuje formaci ministrantů a pomáhá jim růst nejen ve službě, ale i ve víře.
Z diecéze, Česko
Společná konference asociací nemocničních kaplanů
V Hradci Králové se potkají nemocniční kaplani křesťanských církví.
Z diecéze
Týden modliteb za seniory
Týden před konáním hlavní diecézní akce pro seniory se věřící v královéhradecké diecézi spojí v modlitbách za starší generaci a nemocné.