Bohoslužbě předsedal kardinál Dominik Duka v pátek 21. dubna ve 13 hod. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové.

Dne 16. dubna v den slavného vzkříšení našeho Pána po životě naplněného prací a bolestí odevzdal svou duši Stvořiteli věrný a obětavý služebník Kristův. Tělo zemřelého bylo uloženo do hrobu rodičů na hřbitově v Hradci Králové - Pouchově.
P. Václav Hušek
Narodil se 19. dubna 1939 v Hradci Králové, na kněze byl vysvěcen 23. června v Praze. Kněžskou službu vykonával nejprve jako kaplan v Náchodě, poté jako administrátor v Bohuslavicích nad Metují, následně v Malých Svatoňovicích a od r. 1991 byl farářem v Lomnici nad Popelkou.
Poslední léta v nemocnici dožil obklopen láskyplnou péčí sester v charitním domově ve Staré Boleslavi.