Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Adventní víkend ticha


Datum:

Již po patnácté se zaplnily prostory horského střediska Eljon na faře ve Špindlerově Mlýně, kam přijeli zájemci o duchovní obnovu.

Adventní víkend ticha

Jak už název napovídá, bylo zde co nejvíce prostoru pro ticho a osobní modlitbu. Na programu byla samozřejmě mše svatá, 2x denně společné setkání nad Písmem svatým, adorace v podkrovní horské kapli, procházky překrásnou podzimní přírodou, společné sdílení, vzájemná modlitba, zpěvy hebrejských žalmů s kytarovým doprovodem a nechyběla ani pohádka přes spaním.

Někteří se na tuto duchovní obnovu pravidelně vrací, ale vždy přijedou noví zájemci, kteří v dnešním shonu hledají tolik potřebný prostor pro ticho spojené s očekávání narození Spasitele světa. Důležité momenty z biblických adventních událostí přiblížil P. Jiří Šlégr, který již od samého počátku těchto tradičních víkendů program vede. Ticho střediska Eljon a krása našich nejvyšších hor byly i tentokrát jejich věrnými společníky.


Další zprávy

Jubilejní místa v diecézi, Ze světa

Papežem je kardinál Robert Francis Prevost. Zvolil si jméno Lev XIV.

...americký augustinián, bývalý prefekt Dikasteria pro biskupy a jeden z nejrespektovanějších představitelů současné katolické církve.
Z diecéze, Ze světa

Indický biskup poděkoval dárcům za 25 let pomoci

Biskup Derek Fernandes z indické diecéze Belgaum zavítal do České republiky.
Česko

Výzva ke zvonění zvonů 8. května 2025

Zvony připomenou konec války před 80 lety.