Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Na úterý 20. září vyhlásil papež Den modliteb za mír


Datum:

Papež František vyzval věřící, farnosti i církevní sdružení, aby prožili úterý 20. září jako Den modliteb za mír.

Na úterý 20. září vyhlásil papež Den modliteb za mír

"Toto úterý se vydám do Assisi na setkání modlitby za mír, po třiceti letech od onoho historického setkání, které svolal svatý Jan Pavel II. Vybízím farnosti, církevní sdružení i jednotlivé věřící celého světa, aby tento den prožili jako Den modlitby za mír," řekl papež během nedělní modlitby Anděl Páně.

"Dnes máme zapotřebí míru více než kdy předtím uprostřed této války, která je všude ve světě. Modleme se za mír! Podle příkladu svatého Františka, muže bratrství a mírnosti, jsme všichni voláni vydat světu mocné svědectví svým společným nasazením za mír a smíření mezi národy. V úterý se tedy všichni spojíme v modlitbě. Každý ať si udělá čas, kolik může, aby se modlil za mír. Celý svět společně," řekl také František.

Setkání představitelů náboženství a kultury, které je nazvané "Žízeň po míru. Náboženství a kultury v dialogu", probíhá v Assisi již od neděle. Celkem se jej má zúčastnit 511 představitelů devíti náboženství, 12 tisíc poutníků a četní zástupci kultury a vědy, mimo jiné 5 laureátů Nobelovy ceny: severoirská katolička Mairead Maguire, aktivista proti minám Jody Williams a symboly Arabského jara Tawakkul Karman, Hassine Abassi a Amer Meherzi.

Papež dorazí do města sv. Františka v úterý a povede zde závěrečné společné setkání. Setká se také s představiteli různých náboženství a křesťanských církví (podrobný program zde).

Událost pořádá diecéze Assisi, františkánské řády a Komunita Sant’Egidio.

(zdroj: cirkev.cz)


Další zprávy

Česko

Slavnost blahořečení Jana Buly a Václava Drboly v médiích

V sobotu 6. června se v Brně uskuteční mimořádná událost - slavnost blahořečení Jana Buly a Václava Drboly.
Z diecéze

Slavnost Těla a Krve Páně v Hradci Králové

Mši svatou bude celebrovat královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál. Průvod s Božím Tělem projde po Velkém náměstí v Hradci Králové.
Z diecéze

Hledáme formátory ministrantů

Formátor je člověk, který se systematicky věnuje formaci ministrantů a pomáhá jim růst nejen ve službě, ale i ve víře.