Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Diecézní setkání lákalo na autogramiádu a koncert


Datum:

Senioři z celé královéhradecké diecéze se sjeli do Hradce Králové na společné setkání. Zaplnili Nové Adalbertinum.

Diecézní setkání lákalo na autogramiádu a koncert

Seniorská setkání mají ve východočeské církevní provincii tradici. Letos se totiž uskutečnilo již po dvanácté. "Myslím, že je to povzbudivé číslo, ale největším darem pro mne je vidět ve tvářích našich starších přátel radost a vnímat jejich nadšení z víry, kterou pak mohou předávat dál ve svých rodinách a mezi svými vrstevníky," uvedla Veronika Čepelková z pořadatelského Diecézního centra pro seniory.

"Setkání se účastním ráda, protože zde potkám známé z různých míst diecéze, které nevidím tak často. Líbí se mi i program, ať už je to mše svatá nebo přednášky, letos i koncert. Člověk si pokaždé odnese něco povzbudivého domů a z toho pak žije," svěřila se s dojmy Marie Homoláčová ze Stračova.

Zlatým hřebem setkání byla bezpochyby autogramiáda oblíbeného autora duchovní literatury P. Jana Rybáře SJ, který představil svoji novou publikaci Musíš výš. Při koncertu kapely Kapky pak senioři dobrovolnými dary podpořili projekt Papežských misijních děl v Sýrii. (peš, foto: archiv PMD, Marie Bártová)


Další zprávy

Z diecéze

Připomínka nacisty zavražděného kněze

Trhová Kamenice a Jilemnice vzdají poctu P. Oldřichu Kučerovi.
Z diecéze

Pouť za nemocné na Byšičky

Diecézní centrum pro seniory srdečně zve na Pouť za nemocné. Hlavním celebrantem mše sv. bude Mons. Jan Paseka.
Z diecéze

Kněžské svěcení

Z rukou diecézního biskupa Mons. Jana Vokála ho přijme František Zloch.