Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

37. ročník Světových dnů mládeže v Lisabonu zahájen


Ze světa
Datum:

Statisíce poutníků z celého světa se v úterý 1. srpna v podvečer spojily v modlitbě při zahajovací mši Světových dnů mládeže v Lisabonu.

V homilii se kardinál Clemente odkazoval na evangelium s mottem Světových dnů mládeže: "Maria se vydala na cestu a spěchala" (Lk 1,39). Všichni přítomní se stejně jako Maria vydali na cestu, která mohla být náročná kvůli vzdálenosti, spojům i výdajům. Navzdory těmto překážkám, zdůraznil, je důležité se na takové cesty vydávat. Přirovnal je k cestě životem, kde každý den představuje nový úsek a kde přinášíme Krista vždy s sebou.

Důležitý bod evangelia se podle Clementeho týkal Mariina odchodu "ve spěchu" do judské hornaté země za svou sestřenicí. Clemente poznamenal, že Maria šla "se spěchem, ale ne úzkostlivě, s naléhavostí, která je klidná a bez přešlapování. "Tak budeš v tomto spěchu bez úzkosti jako ten, kdo se dělí o to, co má. To, co tě sem přivedlo a co si s sebou odneseš, je díky milosti těchto dnů ještě větší!"

Nakonec vybídl mladé lidi, aby každé nové setkání začínali opravdových pozdravem, při kterém si vyměníme slova upřímného přijetí a plného sdílení. Stejně jako Alžběta zdravila svoji sestřenici Marii: „Požehnaná jsi mezi ženami a požehnaný je plod tvého života!"

"Lisabon vás vítá z celého srdce," řekl účastníkům akce. "Vítají vás rodiny a organizace, které vám daly k dispozici své prostory a své služby. Děkuji jim všem, v každém z nich vidím Alžbětin dům, který přivítal Marii a Ježíše, kterého nesla s sebou!" (zdroj: cirkev.cz)