Zahájení Svatého roku milosrdenství sledujte v přímém přenosu


Datum:

Česká televize nabídne 8. prosince 2015 přímý přenos z Říma ze zahájení Svatého roku milosrdenství.

Zahájení Svatého roku milosrdenství sledujte v přímém přenosu

Přímý přenos z Říma ze zahájení mimořádného Svatého roku milosrdenství s otevřením Svaté brány v bazilice sv. Petra nabídne 8. prosince 2015 od 9.30 hodin Česká televize na programu ČT2. Režie se ujal Jaroslav Rásocha.

Vyhlášení Svatého roku milosrdenství je dalším krokem papeže Františka jak zpřístupnit církev lidem slabým, zraněným a přehlíženým. Dokládá to i modlitba, kterou k této příležitosti papež vydal: "Ty jsi chtěl, aby také tvoji služebníci byli podrobeni slabosti, a tak mohli soucítit s těmi, kdo se potýkají s nevědomostí a omylem: dej, ať každý, kdo se s jediným z nich setká, zakusí, že ho Bůh očekává, miluje a odpouští mu."

Z Vatikánu budou přímý přenos komentovat Kateřina Rózsová a Mons. Vladimír Málek.

Pořad poběží 8. prosince 2015 od 9.30 do 11.30 hodin zde.

V královéhradecké diecézi začne Svatý rok milosrdenství 13. prosince 2015 v 15.00 hodin, kdy biskup Jan Vokál otevře Svatou bránu v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové. Dalšími místy pro otevření Svaté brány v diecézi jsou poutní kostel Panny Marie Pomocnice v Chlumku u Luže (1. ledna 2016 v 9.30 hodin) a klášterní kostel Narození Panny Marie v Želivi (1. ledna 2016 v 10.30 hodin). (zdroj: cirkev.cz)


Další zprávy

Z diecéze

Jedno rozhodnutí a kaple nespadne

Když byla v roce 2018 barokní kaple sv. Jana Nepomuckého v Novém Městě nad Metují opět na prodej, rozhodli se manželé Zdenka a Luděk Hojní, že kapli koupí a zachrání.
Česko, Z Vatikánu

Papež František ustanovil službu laického katechety

Svatý stolec zveřejnil v úterý 11. května 2021 Motu proprio „Antiquum ministerium“, kterým papež František ustanovuje službu laického katechety.
Z diecéze, Česko, Biřmování ve farnostech

Biřmování ve farnostech

Diecézní biskup Jan Vokál a pomocný biskup Josef Kajnek udělují svátost biřmování věřícím ve farnostech královéhradecké diecéze.