Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Modleme se za mír, vyzývá biskup Jan Vokál


Datum:

Modleme se spolu s papežem Františkem za mír a pokoj, vyzývá jednotlivé farnosti diecéze královéhradecké biskup Jan Vokál.

Modleme se za mír, vyzývá biskup Jan Vokál

  

„Modlete se za dar míru a pokoje pro celý svět, zejména pro obyvatele severního Iráku a tamní křesťanskou populaci, která je v těchto dnech tvrdě pronásledována a musí utíkat ze svých domovů, pro lid na Blízkém východě a na Ukrajině,“ píše ve svém poselství nejen duchovním, ale i všem věřícím královéhradecké diecéze biskup Jan Vokál.

Ke společné modlitbě za mír a pokoj se mají na výzvu biskupa Jana v hradecké diecézi připojit všechny farnosti tím způsobem, že v následujících dvou až třech týdnech mají správci farností uspořádat alespoň jednu mimořádnou aktivitu spojenou s tímto úmyslem. „Nejvhodnějšími aktivitami jsou mše svaté, eucharistická adorace či modlitba Růžence,“ doporučuje biskup Vokál.

Biskup Vokál se výzvou připojuje k prosbám papeže Františka a poukazuje na jeho slova. „Násilí nepřemůžeme násilím. Násilí přemůžeme mírem! Modleme se v tichu, prosme o mír, všichni, v tichu. Maria, Královno míru, oroduj za nás,“ řekl papež František. „Modleme se spolu s ním a zohledňujme tento úmysl Svatého otce ve svých modlitbách a přímluvách při mši svaté,“ dodává Jan Vokál.

(peš)