Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Galerie: večerní Mše svatá Zeleného čtvrtku


Datum:

Biskup Jan Vokál podle Kristova příkladu umyl nohy dvanácti mužům. Večerní Mše svatá v katedrále připomněla ustanovení Eucharistie.

Galerie: večerní Mše svatá Zeleného čtvrtku

Hlavní obřady velikonočního třídenní začaly v katedrále na Zelený čtvrtek v 18:30 hodin slavnostní Mší svatou. Církev si při ní připomíná poslední večeři Páně a ustanovení Eucharistie (svatého přijímání).

Biskup Jan Vokál při té příležitosti podle dávného zvyku umyl nohy dvanácti mužům - stejně, jako to učinil Ježíš apoštolům v závěru poslední večeře na znamení pokory.

Během bohoslužby utichly všechny zvony i varhany. Znovu se rozezní až o velikonoční noci ze soboty na neděli.

Fotogalerii si prohlédněte zde


Další zprávy

Z diecéze

Zakončení školního roku v církevních školách v diecézi

Bohoslužby a setkání k ukončení školního roku 2024/2025.
Z diecéze

Broumovsko s otevřenými kostely

Krásu broumovského výběžku můžete vnímat i mezi chladivými zdmi souboru broumovských kostelů, které jsou připraveny pro návštěvy turistů.
Z diecéze

Last minute sleva v Hotelu Poutní dům

Zažijte letní dovolenou v klidném ubytování na jubilejním poutním místě.