Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Generální vikář Mons. Josef Socha slaví sedmdesáté narozeniny


Datum:

Biskup Jan Vokál mu za celou diecézi předal obraz kostela z jeho rodné obce.

Generální vikář Mons. Josef Socha slaví sedmdesáté narozeniny

 

28. června před sedmdesáti lety se v Předhradí u Skutče narodil generální vikář hradecké diecéze Mons. Josef Socha. V týdenním předstihu mu k jubileu popřáli zaměstnanci diecézní kurie. Biskup Jan Vokál mu předal obraz kostela z rodné obce, kde byl Mons. Socha pokřtěn.

 

Velký rozhovor s Mons. Sochou si poslechněte v Českém Rozhlase Hradec Králové v neděli 30. června po zprávách v 17:00! Více o pořadu zde

 

Profilový rozhovor vyjde také v prázdninovém čísle diecézní časopisu IKD na začátku července.

 

Mons. Socha byl vysvěcen na kněze v roce 1973 kardinálem Tomáškem. Působil například v Kutné Hoře nebo v Kácově, později přešel do Hradce na biskupství.

 

Generálním vikářem byl poprvé jmenován v roce 1997 arcibiskupem Karlem Otčenáškem, ve funkci pokračoval i za biskupa Dominika Duky a nyní biskupa Jana Vokála, o úřad se v současnosti dělí s pomocným biskupem Josefem Kajnekem.

 

Fotogalerie zde.


Další zprávy

Advent

Sobota po 2. neděli adventní

Adventní dobou s texty na každý den z tradiční brožury.
Advent

Pátek po 2. neděli adventní

Adventní dobou s texty na každý den z tradiční brožury.
Z diecéze

Vánoční bohoslužby s biskupem Janem

S diecézním biskupem se můžete opět setkat v katedrále Svatého Ducha.