Datum:
Cestu na poslední audienci Svatého otce organizuje hradecké biskupství.

Poslední veřejné audience papeže Benedikta XVI. se ve středu 27. února v Římě zúčastní i královéhradecký biskup Jan Vokál.
Na cestu se vydal spolu s několika stovkami českých poutníků, kteří míří do Vatikánu, aby se rozloučili s odstupujícím Svatým otcem. Jejich cesty organizuje poutní centrum hradeckého biskupství.
Papež Benedikt XVI. biskupa Jana Vokála před dvěma lety jmenoval do úřadu, předtím dnešní hradecký biskup pracoval ve vatikánském Státním sekretariátu a se Svatým otcem se setkával při různých pracovních příležitostech. Byl například členem papežské delegace při návštěvě Benedikta XVI. v České republice v roce 2009.
Odstoupení Benedikta XVI. hradecký biskup označil za velkou ztrátu pro církev, jeho rozhodnutí však zároveň obdivuje jako "učiněné ve víře, lásce k církvi a v hluboké modlitbě".
"Na poslední audienci Benedikta XVI. bych nemohl chybět, právě on mě jmenoval biskupem a na ruce každý den nosím biskupský prsten, který jsem dostal od něj," řekl biskup Jan Vokál.
Další zprávy
Z diecéze
Připomínka nacisty zavražděného kněze
Trhová Kamenice a Jilemnice vzdají poctu P. Oldřichu Kučerovi.
Z diecéze
Pouť za nemocné na Byšičky
Diecézní centrum pro seniory srdečně zve na Pouť za nemocné. Hlavním celebrantem mše sv. bude Mons. Jan Paseka.