Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Královéhradecký biskup Jan Vokál volil na velvyslanectví v bulharské Sofii


Datum:

Uplatněte svůj hlas i vy! vzkázal z pracovní cesty za českými misionáři.

Královéhradecký biskup Jan Vokál volil na velvyslanectví v bulharské Sofii

 

Královéhradecký biskup Jan Vokál vhodil svůj hlasovací lístek do urny na českém velvyslanectví v Sofii, hlavním městě Bulharska. Druhé kolo prezidentských voleb totiž vstoupilo do jeho plánované pracovní cesty za českými misionáři z kongregace salesiánů, kteří se v balkánské zemi starají o mládež a pomáhají tamní romské komunitě. Jsou mezi nimi i kněží z královéhradecké diecéze.

 

„Myslím, že nechodit k volbám je špatný zvyk. Svoboda je v naší zemi poměrně krátce a svou účastí u voleb za ni přijímáme odpovědnost, ukazujeme, že si jí vážíme,“ řekl biskup Jan Vokál, který si kvůli cestě musel v předstihu vyřídit voličský průkaz.

 

Biskup byl nucen volbám uzpůsobit svůj program. Do volební místnosti na ambasádě zamířil krátce po jejím otevření, po obědě se sofijským apoštolským exarchou, vladykou Christem Projkovem. Odpoledne pokračoval do zhruba 250 kilometrů vzdáleného města Stara Zagora, kde čeští misionáři působí.

 

Vynechat prezidentské volby kvůli nabitému programu by považoval za nesprávné.

 

„Je pravda, že někdy je těžké vybrat si mezi konkrétními kandidáty. Ale odpovědnost za to, kdo se mezi ně dostane, zase nemá nikdo jiný, než občané České republiky. Proto všechny, kdo mohou, vyzývám, aby šli volit,“ dodal biskup.


Další zprávy

Z diecéze

Kněžské svěcení

Z rukou diecézního biskupa Mons. Jana Vokála ho přijme František Zloch.
Z diecéze

Pouť za nemocné na Byšičky

Diecézní centrum pro seniory srdečně zve na Pouť za nemocné. Hlavním celebrantem mše sv. bude Mons. Jan Paseka.
Jubilejní místa v diecézi

Jubilejní diecézní poutní místo - Luže

Reportáž televize NOE o barokním poutním chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku.