Tradiční ekumenická bohoslužba začne tento pátek 18. ledna v 18:30.

K bohoslužbě s neobvyklým průběhem, jejíž součástí bude zejména čtení z Písma, budou připraveny zvláštní brožury s texty a odpověďmi.
Hlavním kazatelem bude tentokrát duchovní Církve bratrské Martin Legát, vystřídá tak faráře Štěpána Brodského z Českobratrské církve evangelické, který kázal loni. Katolickou církev bude kromě biskupa Jana Vokála zastupovat také generální vikář královéhradecké diecéze Josef Socha.
Kromě výše zmíněných slíbili účast také zástupci Církve československé husitské, Církve adventistů sedmého dne a Křesťanského centra Sion.
Týden modliteb za jednotu křesťanů probíhá na celé severní polokouli ve dnech 18. – 25. ledna. Začíná Památkou Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, a končí Svátkem Obrácení sv. Pavla, apoštola.
Publikaci k Týdnu modliteb za jednotu křesťanů v češtině najdete zde