Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Musica Bohemica zahájila Hudební léto v Heřmanově Městci


Datum:

I přes nepřízeň počasí byl v neděli 10. června 2012 zahájen již VIII. ročník festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci.

Musica Bohemica zahájila Hudební léto v Heřmanově Městci

Celý festival otevřelo špičkové vystoupení komorního souboru Musica Bohemica s dirigentem Jaroslavem Krčkem, sopranistkou Annou Hlavenkovou a tenoristou Karlem Jakubů. Bezmála 120 posluchačů, mezi kterými nechyběli senátorka Miluše Horská, starosta Chrudimi Petr Řezníček či místostarostka Heřmanova Městce Zdena Sedláčková, se zaposlouchalo do programu "Tradice a přítomnost duchovní hudby v Čechách". Pro mnohé bylo jistě překvapením, že si během koncertu s Musicou Bohemicou sami zazpívali. I s ohledem na dlouhotrvající aplaus a několik závěrečných přídavků bylo patrné, že koncert byl více než důstojným zahájením celého festivalu.

Ten pokračuje v neděli 24. června v tradičních 17 hodin koncertem "Modlitby básníků a hudba" s recitátorem Alfredem Strejčkem. Toho doprovodí trumpetista Státní opery Praha Miroslav Laštovka, varhaník Vladimír Roubal a sopranistka Štěpánka Heřmánková.Těšíme se na Vás!

Marek Výborný


Další zprávy

Z diecéze

Připravuje se otevření nového formačního kurzu pro trvalé jáhny

Vnímáte-li Boží pozvání k jáhenské službě, vykonejte potřebné kroky...
Z diecéze

Centrum Jana XXIII. v Hlinsku slaví 20 let od založení

Děkovnou bohoslužbu bude celebrovat královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál.
Z diecéze

Zakončení školního roku v církevních školách v diecézi

Bohoslužby a setkání k ukončení školního roku 2025/2026.