Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Vlak Jana Pavla II. v Hradci Králové


Datum:

Dne 25. září 2011 přijede do naší diecéze poutní Vlak Jana Pavla II. Ve stopách blahoslaveného papeže mu bude zastávkou Hradec Králové.

Vlak Jana Pavla II. v Hradci Králové

 

Tento moderní vlak byl postaven v Polsku na počest bl. Jana Pavla II. a slouží k dopravě poutníků i jako pojízdná audiovizuální expozice, připomínající život a dílo prvního slovanského papeže. Vlak požehnal při své návštěvě Polska v roce 2006 papež Benedikt XVI.

 

Vlak přijede z Maďarska do Starého Města u Uherského Hradiště (22. 9.) a po dvoudenní zastávce v Olomouci (23. – 24. 9.) bude pokračovat do Hradce Králové (hlavního nádraží), kde bude veřejnosti přístupný v neděli dne 25. září od 9.00 do 17.00 hodin. Odtud vlak pojede dále do Prahy (26. - 27. 9.) a Staré Boleslavi (28. 9.).
 
Cesta papežského vlaku je první svého druhu v naší zemi. V Hradci Králové připomene návštěvu papeže bl. Jana Pavla II. v roce 1997. Zveme širokou veřejnost a farnosti celé diecéze, především ty, pro které je to dostupné, k využití této příležitosti prohlédnout si vlak a jeho expozici. Svým zájmem vyjádříte podporu odkazu blahoslaveného papeže Jana Pavla II.