Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Výstava: Sestry


Datum akce:
Kde:
Želiv, Křížová chodba kláštera
Diecéze: Královéhradecká | Farnost: Želiv
Štítky:
Výstavy
Plakát:
Plakát

Fotografický cyklus vznikal v letech 2020 a 2021 jako doprovodný obrazový materiál pro knihu Sestry autorky Kamily Hladké, která přináší autorizované rozhovory se čtyřmi generacemi řeholnic.

Výstava bude k dispozici v prostorách Křížové chodby kláštera do 18. 6. 2023.

Jsou tady již po staletí, v dějinách mnohokrát prokázaly velkou kuráž,  stojí na nejnižším žebříčku církevní hierarchie, ale často vykonávají  nejtěžší práci. Pečují o nemocné, pracují v nápravných zařízeních,  sociálních službách a ve školách, pomáhají lidem na misiích, můžeme je  označit za zakladatelky hospicové péče. Starají se o druhé bez ohledu na  jejich víru, bohatství nebo jakoukoliv jinou příslušnost. Často jsou  vázány mlčenlivostí. Žijí v ústraní. To, co někdo chápe jako svázanost,  může jinému přinášet svobodu. Snad i z toho důvodu v dávné minulosti  přicházely do řádu, aby získaly i vzdělání a nebyly jen hospodyněmi.  Svou jinakost nikomu nenutí, nesou ji směle. Dneska jich u nás můžeme  potkat už jen kolem tisíce. Málokdo nějakou osobně zná, vzbuzují v nás respekt a snad i strach.
 

11
49.5296373197
15.2151489634
basic
49.5296373197
15.2151489634

Další akce

Kdy: -
Kde: Janské Lázně, penzion Marianum

Pobyt pro manžele 55+

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové zce na manžele ve věku 55plus na pobyt do Janských Lázní v Krkonoších pod vedením zkušených lektorů Maria a Pavla Klimešových a dalších přednášejících.
Kdy:
Kde: Pardubice, kostel sv. Bartoloměje

Večer chval

Večer chval spojený s modlitbou za mládež putující do Lisabonu.