Světové setkání rodin 2022


Datum akce:
-
Kde:
Řím
Diecéze: Královéhradecká
Kontaktní osoba:
Andrew Will Loos, crhk@bihk.cz, +420 776 236 926
Webová stránka:
https://www.bihk.cz/biskupstvi/centrum-pro-rodinu
Štítky:
Bohoslužby; Setkání
Plakát:
Světové setkání rodin 2022

Sledujte společně s námi přenos z 10. světového setkání rodin a přijměte pozvání na akce pořádané v souvislosti s vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia.

Světové setkání rodin 2022

Srdečně Vás vítáme na diecézních stránkách Biskupství královéhradeckého. Významnou událostí nadcházejících dní letošního roku je X. SVĚTOVÉ SETKÁNÍ RODIN, které se uskuteční v Římě ve dnech 22.–26. června 2022 jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia.

Centrem setkání zůstane pořadatelské město, jak bývalo zvykem, současně budou probíhat decentralizovaná setkání na dalších místech v diecézích po celém světě. Světové setkání rodin, které je největším setkáním katolických rodin na světě, se obvykle koná každé tři roky. Zatímco předchozí setkání přilákaly obrovské davy lidí – v roce 2015 se papežovy závěrečné mše při 8. světovém setkání rodin ve Filadelfii zúčastnilo více než milion lidí – organizátoři letošní akce omezili osobní účast na 2 000 rodin kvůli pandemii COVID-19. Organizátoři letošního setkání doufají, že mnoho rodin z celého světa se červnové akce virtuálně zúčastní tím, že si naladí online přenosy a živé streamy všech promluv a katechezí.

Nabízíme možnost sledování programu nadcházející události a přenos v médiích. Na
diecézních stránkách naleznete odkazy s konkrétními informacemi spojenými se světovým
setkáním rodin: https://www.bihk.cz/biskupstvi/centrum-pro-rodinu/svetove-setkani-rodin….

V rámci Světového setkání rodin, které se letos uskuteční ve stejném čase také v diecézích po celém světě, bude v sobotu 25. června 2022 otec biskup Jan Vokál sloužit mši sv. pro skupinu rodin s dětmi v klášteře Školských sester sv. Františka na Hoješíně - na kterou jste srdečně zváni. 

Sledujte tedy společně s námi program nadcházející události a přenos v médiích.  V následujících odkazech vám nabízíme konkrétní informace spojené se světovým setkáním rodin. 

HARMONOGRAM:   https://zpravy.cirkev.cz/vatikan-predstavil-program-cervnoveho-svetoveh…

PROGRAM TV NOE:   https://www.tvnoe.cz/program?date=2022-06-26

ŽIVÝ PŘENOS TV NOE:   https://www.tvnoe.cz/porad/34962-mse-svata-s-papezem-frantiskem-u-prile…

ŽIVÝ PŘENOS:   https://www.youtube.com/watch?v=scDMdBWByRs

MODLITBA:   https://www.rodiny.cz/oficialni-modlitba-k-10-svetovemu-setkani-rodin-2…

HYMNA:   https://www.youtube.com/watch?v=azxWQhz2xzA

MŠE SVATÁ:   https://www.tvnoe.cz/porad/34962-mse-svata-s-papezem-frantiskem-u-prile…

---

V rámci světového setkání rodin pro vás naše Centrum pro rodinu připravilo v měsíci květnu diecézní POUŤ RODIN 2022  a "Den s Charlesem de Foucauld".

Dále Vás zveme na konferenci na téma CESTA KE STABILITĚ RODINY, kterou pořádá Rodinným svaz ČR dne 16. června 2022 v Praze. Bližší informace a přihlášky ZDE:   https://www.rodinnysvaz.cz/.

Mše svatá s biskupem Janem na Hoješíně u Seče v sobotu 25. června 202210:00 hod.:  https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/zaver-roku-rodin-s-biskupem-janem-….

Na setkání rodin se pak můžete těšit v sobotu 13. srpna 2022, kdy v rámci celostátního setkání mládeže bude tento den věnován rodinám. Bližší informace a program ZDE:   https://celostatnisetkanimladeze.cz/index.php/program/.

Tradiční Víkend pro rodiny, který bude také příležitostí k setkání rodin s dětmi, proběhne ve dnech 23. - 25. září 2022 na Hoře Matky Boží v Králíkách. Těšíme se na Vás!  Bližší informace již brzy na našich webových stránkách.  

---

Milí příznivci Centra pro rodinu,

při příležitosti světového setkání rodin jako vyvrcholení Roku rodiny Amoris laetitia jsme pro Vás připravili příspěvek na pokračování, který si budete moci přečíst v měsíčníku Adalbert - počínaje číslem 7/8 2022. Věnovali bychom se apoštolské exhortaci papeže Františka Amoris laetita (Radost z lásky), konkrétně čtvrté kapitole s názvem: "Láska v manželství - naše každodenní láska."

Těšíme se na Vás nejen při těchto zamyšleních, která nás mohou na naší společné životní pouti v následování Krista spojovat, ale také na jakékoli příležitostné osobní setkání živé.

Srdečně Vaše Centrum pro rodinu!

7
41.89332022903395
12.482932069057767
basic
41.893320229034
12.482932069058

Další akce

Kdy:
Kde: Kaliště, kostel sv. Jana Křtitele

Pouť v Kalištích

Přijměte pozvání do Kališť.
Kdy: -
Kde: Olomouc, Arcibiskupský kněžský seminář

Duchovní cvičení VIA

Pro svobodné muže, kteří rozlišují své povolání (17-40 let).