Zprávy

Seniorům...

Seniorům... Následující řádky jsou adresovány seniorům, kterým současná pandemická situace nedovoluje prožívat svůj život ve společenství s ostatními vrstevníky.

 

 

 

 

 

 

Drazí přátelé,

 

ráda bych Vás prostřednictvím těchto řádek pozdravila a ujistila Vás, že jsme stále s Vámi, a to i v těchto dnech, kdy nám není dopřáno vídat se osobně.

 

Především jsme s Vámi spojeni skrze modlitbu. Naši biskupové nás vyzývají, abychom se pravidelně modlili růženec za ukončení šíření nemoci COVID-19. Ano, jistě se i Vy modlíte za tento úmysl, a to je moc dobře. Mnozí z nás se sjednocují v modlitbě každý den ve 20:00. Samozřejmě je možné prosit za tento úmysl i kdykoliv během dne. Srdečný dík, že se k těmto modlitbám připojujete nebo připojíte.

 

Kromě modlitby se s Vámi chceme pravidelně spojovat také jinými cestami. Konkrétně obnovujeme zveřejňování a zasílání slov pro potěchu duše - najdete je na webu pro aktivní třetí věk www.simeon.cz a rádi Vám je budeme zasílat na e-mail nebo prostřednictvím SMS. Tato slova povzbuzení může psát i kdokoliv z Vás. V případě zájmu o jejich odběr nebo spolupráci (třeba i jednorázovou) se nám neváhejte ozvat (kontakty jsou uvedeny níže).

 

Další způsob, jak s Vámi máme v úmyslu být ve spojení, jsou videa se slovy povzbuzení. Všem Vám, na které máme e-mailový kontakt, budeme zasílat odkazy na videa od kněží a dalších přátel, která si pak budete moci pustit na počítači, notebooku či v chytrém telefonu. Samozřejmě můžete i Vy natočit video a vzkaz povzbuzení pro své vrstevníky a nejen je. Kontakty, na kterých si můžete zaregistrovat Váš e-mail nebo nás oslovit ohledně spolupráce naleznete níže.

 

Čtvrtou nabídkou jsou besedy, kterých se budete moci zúčastnit on-line. Na Váš e-mail Vám budeme zasílat informace, kdy se beseda uskuteční, jaké je její téma a jak se k ní připojíte. Nemáte-li u nás ještě zaregistrovaný Váš e-mail, dejte nám o to vědět a my Vás rádi zařadíme do naší databáze.

 

Pokud by si chtěl někdo z Vás třeba jen popovídat přes telefon, i v tomto případě jsme Vám k dispozici.

 

Vězte, že hned, jak to bude možné, rádi se s Vámi opět setkáme!

 

Buďte zdrávi!

 

Veronika Čepelková, vedoucí Diecézního centra pro seniory

 

e-mail: dcs (zavináč) bihk.cz

tel.: 737 215 328 nebo 734 435 360

 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám