Zprávy

Den Charity pro všechny generace

Den Charity pro všechny generace Kampaň pořádá Charita Česká republika u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. 9.), patrona charitních zařízení.

 

Je tu podzim a s ním i tradiční celostátní kampaň DEN CHARITY! Rozmanité akce pro malé i velké připravily také Charity v našich regionech – pěší a cyklistickou pouť, benefiční běh, dny otevřených dveří, bylinkobraní, koncert, výstavy i další zajímavý program. Všechny akce se uskuteční v souladu s aktuálními opatřeními v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Cílem každoroční kampaně je informovat širokou veřejnost o nabídce sociálních a zdravotních služeb Charity, aby o nás lidé věděli, že jsme jim nablízku, když potřebují pomoc a nevědí si rady. Kampaň je také poděkováním našim dárcům, zaměstnancům, dobrovolníkům a všem, kteří se v charitním díle jakýmkoliv způsobem angažují,“ přibližuje smysl konání akce ředitelka hradecké Diecézní charity Aneta Maclová.

 

Příběhy úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku

Diecézní charity Hradec Králové, který pomáhá indickým dětem získat vzdělání, jsou k vidění v krajském městě hned na dvou místech – venku v okolním areálu Biskupského gymnázia B. Balbína (do 30. října) a interaktivní výstava je přístupná v Infocentru na Eliščině nábřeží (do 14. října). Putovní výstavy Adopce na dálku jsou k zhlednutí také v Lanškrouně, Hlinsku nebo ve Skutči. Bližší info je uveřejněno na webu www.adopce.hk.caritas.cz

 

Den Charity oslaví už v sobotu 19. 9. v Červeném Kostelci, kde si všichni, kdo mají rádi pohyb, mohou zasportovat pro dobrou věc na tradičním Běhu pro hospic. Tváří letošního 7. ročníku bude Pavla Rybová Hamáčková, halová mistryně světa ve skoku o tyči. V neděli 20. 9. jsou všichni zváni na Bylinkobraní s kulturním programem do Žirče u Dvora Králové n.L., kde mají svůj domov lidé s roztroušenou sklerózou. Více také na www.ochck.cz

 

Charity Pardubice, Chrudim a Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící na Chlumek u Luže v sobotu 26. září. Pro zájemce bude vypraven také autobus z Pardubic a Chrudimi. Slavnostní bohoslužba bude přenášena i online. Více informací naleznou poutníci na webu www.pardubice.charita.cz, www.chrudim.charita.cz a www.novehrady.charita.cz

 

Dny otevřených dveří, prezentace služeb a výstavy, prodej výrobků klientů a doprovodný program pro děti i dospělé, to vše v týdnuod 21. do 27. září chystají pro veřejnost centra Oblastní charity Havlíčkův Brod v Chotěboři, Humpolci, Havlíčkově Brodě, Ledči a Světlé nad Sázavou. Podrobnosti najdete na webu www.hb.charita.cz a na facebooku.

 

Mobilní hospic Anežky České podpoří také všichni, kdo se v neděli 25. října vydají na Benefiční koncert Novoměstské filharmonie do Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Více také na www.hospic.cz. Své dveře na podzim otevře veřejnosti i Centrum Pod střechou v Letohradě ve středu 4. listopadu, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nově zrekonstruované zázemí sociálních služeb Oblastní charity Ústí nad Orlicí a rozšířených prostor Rodinného centra Mozaika. V doprovodném programu je čeká také tvoření pro malé i velké. Více na www.uo.charita.cz.

 

V rámci této kampaně je každoročně udělována i Cena Charity. Za královéhradeckou diecézi je na tuto cenu nominována Mgr. Markéta Šafářová, bývalá dlouholetá ředitelka Oblastní charity Polička, která se zasloužila o významný rozvoj charitní služeb ve městě a regionu. V Charitě působí dál a věnuje se rodinám s dětmi jako sociální pracovnice ve středisku Šance pro rodinu. 

 

Charity ve Dvoře Králové nad Labem, Litomyšli, Poličce nebo Dolním Újezdě připravuji ke Dni Charity akce pro své zaměstnance a dobrovolníky. 

 

Podrobný přehled akcí Charit v našich regionech naleznete na https://hk.caritas.cz/akce/den-charity-2020/.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám