Zprávy

Pouť lidí dobré vůle

Pouť lidí dobré vůle Oblastní charita Pardubice, Farní charita Chrudim a Oblastní charita Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící.

 

Oblastní charita Pardubice, Farní charita Chrudim a Oblastní charita Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou pouť završenou mší svatou v chrámu Panny Marie Pomocné  na Chlumku v Luži, která se uskuteční v sobotu 26. září v rámci Dne Charity. Pro zájemce bude opět vypraven autobus z Pardubic a Chrudimi. Bližší informace na pardubice.charita.cz,  chrudim.charita.cznovehrady.charita.cz.

 

Již podruhé Oblastní charita Pardubice, Farní charita Chrudim a Oblastní charita Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící do poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži  26. září. Pro zájemce bude též vypraven autobus z Pardubic a Chrudimi.  Těšit se můžete na společné posezení, varhanní koncert či přednášku o historii poutního místa, v programu nezapomínáme ani na děti.

 

Pouť konaná zároveň v rámci celorepublikového Dne Charity je jednou z akcí, kterou Charity upozorňují na potřebu péče o seniory, nemocné, umírající a jejich blízké. Jak řekla Marie Hubálková, ředitelka pardubické Charity: „Osmdesát procent z nás si přeje odejít z tohoto světa doma v kruhu svých blízkých a díky charitní domácí hospicové péči jsme schopni poskytnout pacientům a pečujícím čtyřiadvacetihodinovou podporu našeho hospicového týmu. Vedle odborné péče si zároveň uvědomuji i sílu modlitby a jsem moc ráda, že v loňském roce se poutě účastnilo velké množství, kteří prosili nejen za své blízké, ale i za naše zdravotní sestry a lékaře.“

 

Bezplatnou domácí hospicovou péči Oblastní charita Pardubice může poskytovat díky dárcům a sponzorům a také dalším akcím pro veřejnost jako je benefiční výroba adventních věnců či Charitní ples. Na podporu domácího hospice je určena i část z darů Tříkrálové sbírky.

 

Bližší informace na pardubice.charita.cz,  chrudim.charita.cznovehrady.charita.cz.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám