Zprávy

Kutnohorské léto aneb Jeden den nestačí!

Kutnohorské léto aneb Jeden den nestačí! Kutná Hora v červenci otevírá letos už podvanácté celoprázdninový festival s názvem Kutnohorské léto, festival netradičních prohlídek památek a dalších zajímavostí.

 

Po celé léto můžete každý večer zažít na různých místech Kutné Hory speciální noční prohlídky, divadelní představení, výstavy, ochutnávky vín a další zajímavé programy.

 

Do festivalu se každoročně zapojují také obě kutnohorské farnosti s prohlídkami nejznámějších kutnohorských památek. Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora letos připravila na prázdninové středy a čtvrtky noční prohlídky setmělého chrámu sv. Barbory a dvě noční prohlídky krásného kostela v Gruntě při svíčkách. Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec nabízí pondělní večerní kostýmované prohlídky sedlecké katedrály a každé úterý a pátek večerní atmosféru v kostnici. V rámci Kutnohorského léta můžete navštívit také např. Vlašský dvůr, České muzeum stříbra, vinné sklepy v klášteře sv. Voršily nebo třeba zámek Kačina a řadu dalších netradičních představení, které probíhají v různých památkách i v ulicích Kutné Hory.

 

Program Kutnohorského léta je nabitý a kapacita jednotlivých produkcí omezena. Neváhejte proto navštívit webové stránky www.kutnohorskeleto.cz, kde se dozvíte podrobnosti k programu a případně si můžete prostřednictvím elektronického prodeje zakoupit své vstupenky již předem, před návštěvou vlastních produkcí. Stejně jako v minulých letech si je ale můžete zakoupit i ve všech informačních centrech v Kutné Hoře.

 

Festival Kutnohorské léto 2020 se koná za podpory Středočeského kraje a Města Kutná Hora.

 

Kontakt:

Kutnohorsko.cz, o.p.s.

www.kutnohorskeleto.cz; info (zavináč) oskutnohorsko.cz

 

 

Kontakt na infocentra v Kutné Hoře:

Infocentrum Sankturinovský dům: 327 512 378; infocentrum (zavináč) kutnahora.cz

Infocentrum u chrámu sv. Barbory: 327 515 796;  info (zavináč) khfarnost.cz

Informační centrum Sedlec: 326 551 049; info (zavináč) sedlec.info

 

Plakát

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám