Zprávy

Fatima v Koclířově opět plná života

Fatima v Koclířově opět plná života Po třech měsících můžeme být všichni spolu. Desítky mladých z SBMky z Brna s takovými pocity přijížděly na první červnový víkend do Koclířova.

 

 

Mladí uvedly mimořádný Večer chval ve farním kostele svaté Filomény, ale slavnostně zakončily i program již 295. první mariánské soboty v Českomoravské Fatimě. Hlavními hosty byli tentokrát hned dvě osobnosti - Mons. Vlastimil Kročil, českobudějovický biskup, který je pověřen v České biskupské konferenci moderovat všechna církevní hnutí a komunity, mezi něž patří i WAF (Světový apoštolát Fatimy) a generální vikář domovské královéhradecké diecéze Mons. Jan Paseka, který se zamýšlel na exhortací „Gaudete et exsultate“ a při mši svaté slavnostně zahájil slavení pěti po sobě jdoucích prvních mariánských sobot, během kterých se v koclířovské Fatimě bude připravovat stavba Capelinha – přesné kopie kaple zjevení, která je v portugalské Fatimě. Základní kamen této stavby má požehnat diecézní biskup Mons. Jan Vokál,  3. října 2020, při národní mariánské konferenci WAF ČR, symbolicky při slavení 300. první soboty.

 

Celodenní programy prvních koclířovských sobot v měsíci probíhají pravidelně po celých 25 let působení Fatimského apoštolátu. Se smírnými modlitbami, slavením bohoslužeb i svátosti smíření, katechezí pro děti a formačními přednáškami a programy pro všechny poutníky. Tato červnová sobota byla současně velkým „postkoronavirovým vzkříšením“ nejen pro Koclířov, ale také celý vikariát i region.

 

Současně mnoho návštěvníků přijíždělo tento víkend do Koclířova na tradiční národní akci Víkend otevřených zahrad, aby navštívili přilehlý areál o rozloze téměř 5 ha, který Českomoravská Fatima upravuje. Během nedělní bohoslužby se ve službě spojili SBMka společně s koclířovskou Scholou a slavnost Nejsvětější Trojice byla společným díkůvzdáním za život Církve i s prosbou za její poslání v budoucnu.

 

Už v pátek 12.6. začíná Seminář vnitřního uzdravení a poté exercicie Eucharistie – V kontemlaci před Pánem.

 

Fotogalerie z akce zde.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám