Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Setkání s primátorem Hradce Králové


Datum:

V pondělí 13.1. se již tradičně v domě U Špuláků sešli představitelé křesťanských církví působících v Hradci Králové.

Setkání s primátorem Hradce Králové

Setkání se uskutečňuje již řadu let na podnět a pozvání primátora města. Již druhým rokem byl hostitelem primátor Alexander Hrabálek. „Jsem rád, že se můžeme opět po roce společně setkat a že se tím také potvrzuje zájem obou stran o pokračování spolupráce a troufám si říct, že jde i přátelství, což je dobrý základ pro další jednání a vyjednávání“, řekl na úvod současný primátor Hradce Králové, který následně seznámil své hosty s tím, co se v uplynulém roce ve městě podařilo uskutečnit, na čem se nadále pracuje a co je ve výhledu. Stejně tak i osobnosti hradeckých církví sdělili primátorovi a sobě navzájem co jim činí radost a co naopak působí třeba i starost.

„Velice si vážíme pozvání pana primátora na setkání představitelů církví. Město tak ukazuje, že si působení jednotlivých církví váží. Je to také příležitost poděkovat za vzájemnou spolupráci. Setkání slouží k vzájemnému respektu a vzájemné spolupráci, což si myslím, že je velmi přínosné nejen pro obyvatele města, ale rovněž tak pro turisty, pro něž připravujeme některé programy“, sdělil Mons. Jan Paseka, generální vikář královéhradecké diecéze, podle kterého je také dobře, že se Hradečané různého vyznání setkávají nejen na společné ekumenické bohoslužbě, ale také na křesťanském plese, při Noci kostelů či v Týdnu otevřených kostelů. „Co se týká obyčejných lidských témat, tak je moc fajn, že spolu všichni mluvíme o různých záležitostech, třeba o kultuře, o hokeji a mnoha jiných událostech“, dodal po setkání s primátorem generální vikář. 


Další zprávy

Z diecéze, Česko, Ze světa

Charita pro Venezuelu

Charita Česká republika vyzývá veřejnost k solidaritě...
Z diecéze

A hurá vstříc prázdninám!

Děti a studenti církevních škol se rozloučily se školním rokem.
Z diecéze

Děkujeme Bohu za 50 let kněžství biskupa Josefa Kajneka

S biskupy, kněžími a zaměstnanci Biskupství oslavil biskup Josef své jubileum.