Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Senioři putovali Rumunskem a Moldavskem


Datum:

Začátkem června se senioři nejen z královéhradecké diecéze vydali prozkoumat pozoruhodná místa Rumunska a Moldavska. Doprovázel je biskup Josef Kajnek.

Senioři putovali Rumunskem a Moldavskem

V úvodu desetidenního zájezdu navštívili města Arad, Temešvár a Brašov, prohlédli si

„Drákulův“ hrad Bran a zavítali do horského městečka Sinaia, jež je nazýváno perlou Karpat. Poté měli možnost odpočinku v letovisku Mamaia u Černého moře a později také
v Rarauských horách. V druhé polovině zájezdu se vydali do hlavního města Moldavska
Kišiněv, kde v katolické katedrále Boží Prozřetelnosti oslavili svatodušní svátky. Zde se
setkali s tamním biskupem Antonem Coșou, jediným katolickým biskupem v Moldavsku.
Nechyběla ani prohlídka vyhlášených vinných sklepů Cricova. Na programu byla i návštěva Podněsterské moldavské republiky s jejím hlavním městem Tiraspol a bývalou tureckou pevností ve městě Tighina – Bender. Vrcholem putování bylo poznávání pravoslavné kultury a duchovního života v Rumunsku v klášterech Neamt, Slatina a Moldovita. Zájezd pro téměř padesát účastníků zorganizovalo Diecézní centrum pro seniory ve spolupráci s cestovní kanceláří Awertravel.


Další zprávy

Z diecéze

Zakončení školního roku v církevních školách v diecézi

Bohoslužby a setkání k ukončení školního roku 2025/2026.
Z diecéze

Kurz latiny pro veřejnost

Řečeno slovy klasika: "I skladník si může přečíst Vergilia v originále."
Z diecéze

Diecézní synodální tým nezahálí

V úterý k večeru se jeho členové potkali ve Dvoře Králové.