Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Do Hradce přijel biskup Jan Baxant s kolegy


Datum:

Několik desítek pracovníků litoměřického biskupství se setkalo se svými hradeckými protějšky.

Do Hradce přijel biskup Jan Baxant s kolegy

Zaměstnance hradeckého biskupství v pátek 18. října navštívili jejich kolegové z Litoměřic v čele s biskupem Janem Baxantem.

 

Společný program začal Mší svatou v katedrále, poté si hosté prohlédli Nové Adalbertinum, Biskupskou knihovnu a reprezentační prostory biskupské rezidence. Po společném obědě navštívili své protějšky v jejich kancelářích.

 

Šlo o "reciproční" návštěvu za loňský výlet hradecké kurie do severočeského biskupského města.

 

Na závěr návštěvy biskup Jan Baxant po 280 letech převzal jmenovací buly litoměřického biskupa Jana Adama Vratislava z Mitrovic, které zůstaly v královéhradeckém archivu v jeho pozůstalosti. Biskup Jan Vokál dostal na oplátku sošku Panny Marie Mater Formosa z Hejnic.

 

Fotogalerie z návštěvy zde


Další zprávy

Z diecéze

Sanitku splněných snů obdarovaly děti

Ve farnosti Nové Město nad Metují se uskutečnil farní den.
Z diecéze

Jubilejní 20. diecézní setkání seniorů

Bohoslužba s diecézním biskupem Mons. Janem Vokálem, beseda se sportovním komentátorem Robertem Zárubou, herečkou Jaroslavou Kretschmerovou, koncert Petry Janů.
Z diecéze

Diecézní kalendář 2027, plný kuchařských receptů, již v prodeji

Koupíte ho už nyní na farních úřadech královéhradecké diecéze.