Zprávy

Galerie: Malí misionáři se sešli v Chocni

Galerie: Malí misionáři se sešli v Chocni V Chocni se již pomalu stává tradicí příjemné setkání dětí i dospělých s misijní tématikou.

 

Misijní den se letos uskutečnil poslední srpnovou sobotu v blízkosti farního kostela sv. Františka Serafínského.

 

Program byl pestrý a děti měly mnoho příležitostí zařádit si, vyzkoušet zábávné hry i různá klání. Šermířské skupiny Balestra z Letohradu a Mortem Iter z Žamberku předvedly na farním dvoře ukázku historického šermu a palných zbraní s odborným výkladem. Součástí programu byla také předpremiérová projekce nového dokumentárního filmu Oázy Perlového Ostrova z prostředí misijních sirotčinců na Srí Lance. Režisér a kameraman Martin Rýznar doplnil promítání o osobní zážitky a bonusová videa. Pro děti byly připraveny výtvarné dílny, zpívání, fotbal a od choceňských farníků občerstvení pro každého, za což jim patří veliký dík. 

Akci završila slavnostní mše svatá, kterou celebroval P. Petr Stejskal, farář z Rychnova nad Kněžnou, a trvalý jáhen Leoš Halbrštát, kaplan 14. brigády logistické podpory v Pardubicích. Bohoslužbu uvedla liturgickým tancem skupina dívek z Dolní Dobrouče a celé setkání doprovázela schola děvčat z Letohradu. Během obřadu složily slib děti vstupující do misijního členství Papežského misijního díla dětí, tzv. Misijního klubka. Oficiálně zde vzniklo Misijní klubko z Proseče s pořadovým číslem 202 a o nové členy se rozrostla Misijní klubka z Letohradu, Slatiny nad Zdobnicí, Vamberka,  Nekoře a Olešnice.

Malí misionáři se zavazují k denní modlitbě za misie a týdenní almužně pro chudé v rámci svých možností. Úkolem členů je také usilovat o křesťanskou lásku, radost a pokoj ve svém okolí. Nutno podotknout, že jim to jde často lépe než dospělým, což bylo také patrné na Misijním jarmarku, kde děti nabízely své výrobky za dobrovolné dary na misie. Akce podpořila projekty PMDD pro děti na Srí Lance.

 

Celé setkání se neslo v duchu slov papeže Františka: "..misionáři nemají být smutní a skleslí, ale naopak, mají šířit radost a naději všude kolem sebe!" ...

 

http://www.chocen.farnost.cz/misijni-den-2013

 

Fotogalerie zde.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám