Centrum pro rodinu

"Radost z lásky zakoušené v rodině je také radostí církve."

 

Papež František, Amoris laetitia

 

 

 

Aktuální informace

 

 

Víkend pro matky a dcery (7 - 10 let), 27.-29.3.2020, Jimramovské Paseky 

Téma: "Je fajn, že jsi – budeme team!"

 

„Pojďme a udělejme si čas jedna na druhou, na společný rozhovor, tvoření, prohlubování důvěry…“

 

Zveme matky a jejich dcery (ve věku 7 - 10 let) na víkend, kde budeme společně a zároveň každá maminka s dcerkou samostatně objevovat krásu a sílu vzájemné spolupráce.

 

Co nás čeká?

Víkend v nádherném prostředí Vysočiny, ubytování v příjemném a rodinném duchovním centru.

 

Budeme si povídat, věnovat se jedna druhé, tvořit, výletovat (pokud počasí dovolí), zdobit se, radovat se a děkovat Bohu za to, že máme jedna druhou.

 

Víkendem bude provázet lektorka Ing. Markéta Juzová.

 

Bližší informace naleznete ZDE.

 

 

 

Jarní společná příprava snoubenců na život v manželství,
Hradec Králové 12.2. – 8.4.2020

Centrum pro rodinu zve všechny partnerské dvojice, které plánují uzavřít církevní sňatek, nebo které se chtějí více poznat ve světle křesťanského pohledu na manželství a rodinu, na pravidelná setkávání v rámci bezprostřední přípravy na život v manželství.

 

Kurz zahrnuje osm setkání, během nichž budou zkušení lektoři, většinou manželské páry, uvádět účastníky do témat, jakými jsou např. rozdíly mezi mužem a ženou, komunikace mezi partnery, konflikty a jejich řešení, sexualita jako dar, výchova dětí, hospodaření v rodině apod. Témata přípravy jsou uchopena tak, aby odrážela a vysvětlovala podstatu manželského slibu, který si snoubenci v průběhu církevního obřadu vzájemně vyměňují.

 

Účastníci obdrží po ukončení celého kurzu certifikát s potvrzením o jeho absolvování.

 

Bližší informace o tomto programu a o dalších možnostech příprav v naší diecézi naleznete ZDE.

 

Kontakt a přihlašování:

email:  crhk (zavináč) bihk.cz

tel:  495 063 430

 

 

 

 

Duchovní obnova pro manželské páry, 15.2.2020, Hradec Králové

Téma: "Láska a úcta"

 

Zveme manželské páry na jednodenní duchovní obnovu pořádanou v rámci Národního týdne manželství, která se uskuteční v sobotu dne 15. února 2020 od 9:00 do 16:00 v Hradci Králové v prostorách ZŠ Jana Pavla II. Duchovní obnovou bude provázet P. Miloš Kolovratník, děkan farnosti Česká Třebová.

 

Bližší informace naleznete ZDE.

 

 

 

 

 

 

Plán akcí Centra pro rodinu na rok 2020

 

Přinášíme souhrnný přehled našich aktivit na příští rok.

 

Bližší informace o plánovaných akcích budeme postupně zveřejňovat na těchto stránkách a na facebooku.

 

Pokud máte zájem o zasílání aktuálních nabídek Centra pro rodinu, neváhejte nás kontaktovat na adrese crhk (zavináč) bihk.cz a přihlásit se k odběru novinek

 

 

 

Iniciativa Manželům nablízku

Anonymita, míjení se ve farnostech, bolesti, které mnozí manželé nesou, aniž by je měli komu

svěřit, atmosféra, kdy mít problém se „nenosí“, to vše inspirovalo Národní centrum pro rodinu ke vzniku iniciativy Manželům nablízku. Sdílení ve farnostech chce nastartovat jednoduchým nástrojem: nasloucháním.
Iniciativa chce přinést úlevu manželům, kteří se ocitli v těžkostech a farnostem přispět k oživení vzájemné důvěry.

 

 

Základním materiálem je portál www.manzelumnablizku.cz

 
 
 

 

 

Kurz symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství, Náchod


Manželé Žákovi, instruktoři Ligy pár páru, zvou manžele, snoubence a další zájemce na kurz přirozeného plánování rodičovství pomocí symptotermální metody.

 

Kurz se uskuteční v Náchodě na faře v průběhu dvou sobot (celodenní akce): 21.9. a 19.10.2019.

 

Více informací naleznete na přiloženém plakátku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Duchovní obnova pro rozvedené. 11.-13.10.2019, Hora Matky Boží u Králík

Centrum pro rodinu zve na duchovní obnovu všechny, kteří prošli zkušeností rozvodu. Obnovou bude provázet P. Karel Moravec.

 

Praktické informace

Víkend začne v pátek v 18:00 večeří, v neděli bude program končit společným obědem ve 12:00.

 

Ubytování: zajištěno v klášteře. K dispozici budou povlečená lůžka, koupelna a WC na společné chodbě.

Strava: zajištěna v Poutním domě (vedle kláštera).

 

Hlásit se můžete do 30.9.2019 na adrese  crhk (zavináč) bihk.cz nebo na telefonu 495 063 430.

 

 

Přípravy na manželství v Hradci Králové opět na podzim

Zájemci o společnou přípravu na manželství si budou moci v podzimních a zimních měsících  vybrat ze dvou pořádaných kurzů:

 

► Společné přípravy na život v manželství, říjen-listopad 2019

 

Zveme všechny partnerské dvojice, které plánují uzavřít (nejen) církevní sňatek, nebo které se chtějí více poznat ve světle křesťanského pohledu na manželství a rodinu, na pravidelná setkávání v rámci bezprostřední přípravy na život v manželství.

Kurz zahrnuje 8 setkání, během nichž budou zkušení lektoři - manželské páry, uvádět účastníky do témat, jakými jsou např. psychologie partnerského vztahu, komunikace mezi partnery, konflikty a jejich řešení, sexualita jako dar, výchova dětí, praktický život rodiny, víra žitá v rodině apod. Témata přípravy jsou uchopena tak, aby odrážela a vysvětlovala podstatu manželského slibu, který si snoubenci v průběhu církevního obřadu vzájemně vyměňují.

 

Upozornění:Tato společná setkávání nenahrazují přípravu s oddávajícím knězem, nýbrž jsou chápána jako pastorační pomoc kněžím, kdy se nad některými tématy týkajícími se manželství a rodiny chceme zastavit společně se zkušenými manželskými páry a především nabídnout podněty k rozhovorům mezi partnery.

Více...

 

 

► Kurz přípravy na manželství "Tajemství lidské lásky v Božím plánu" (termín bude upřesněn)

"Dřív než začneš lásku projevovat, musíš ji ověřit." (K. Wojtyla) 

 

Chcete se zodpovědně připravit na manželství, nebo zatím jen prohloubit váš vztah? 

 

Opravdová manželská láska je pozdvižena k účasti na božské lásce. "Milost svátosti manželství zdokonaluje manželskou lásku, posiluje její nerozlučitelnou jednotu. Touto milostí si manželé pomáhají ke svatosti manželským životem i přiváděním dětí na svět a jejich výchovou“ (KKC, čl. 1641). Milovat znamená chtít konkrétní dobro pro druhého. 

 

Zveme vás na cestu, na které budeme společně objevovat tajemství lidské lásky v Božím plánu, na cestu lásky, která nemá pro svůj růst žádné limity, "neboť je silná jako smrt" (Píseň písní 8,6). Jednotlivá setkání jsou připravena tak, aby vám pomohla odhalit tajemství svátostného manželství, které se účastní věčné výměny lásky Boží Trojice. 

Více...

 

Na oba kurzy se můžete hlásit na adrese crhk (zavináč) bihk.cz nebo telefonicky na čísle 495 063 430 nebo na 603 147 718

 

 

Víkend pro rodiny, 13.-15.9.2019, Hora Matky Boží u Králík

"Každý jsme povolaný hlásat Krista"

Centrum pro rodinu a Katechetické a pedagogické centrum Biskupství královéhradeckého zvou rodiny naší diecéze na víkend, kde si na své přijdou rodiče i děti.

 

Víkend je pojatý jako příprava na mimořádný misijní měsíc říjen, a proto bude program zaměřen misijně. Nebudeme však v první řadě mluvit o misiích ve světě, což je možná to první, co nás v souvislosti s misiemi napadne. ...

 

 

 

Pouť rodičů, kteří přišli o dítě, 7.-8.9.2019, Hora Matky Boží u Králík

Perinatální hospic Dítě v srdci zve všechny rodiče, prarodiče, tety a strýce, kterým do života vstoupila ztráta dítěte, na společnou pouť. Pouť rodičů, kteří přišli o dítě, proběhne 7. – 8. září 2019 na Hoře Matky Boží v Králíkách. Pouť je, po prvních dvou hojně navštívených ročnících, pořádaná již potřetí.

 

Rodiče po ztrátě dítěte se mohou setkat s lidmi, kteří jim mohou nejlépe porozumět, protože prošli něčím velice podobným; mohou si promluvit s někým, kdo má odstup a pochopení (kněz, terapeut, řeholní sestra) a současně odevzdat svou bolest v modlitbě. Hora Matky Boží je navíc krásným místem, které nabízí odpočinek a prostor být nerušeni se svým smutkem.
 
„Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně. Tato pouť je určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka. Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často okolí ohled nebere, a kteří se ani neodvažují o pomoc požádat,“ říká Petra Kolčavová, členka hospice.
 
Dotazy a přihlášky se možné posílat na email marie(at)ditevsrdci.cz nebo petra(at)ditevsrdci.cz.
 
 
 
 

 

Týden pro rodinu 11. - 18.5.2019 s mottem: "Rodina má cenu!"

Tisková zpráva Rodinného svazu

 

Rodina má cenu! O tom, jak důležitá je práce, kterou rodiče doma odvádí, a jak se v české společnosti podceňuje, bude mluvit Rodinný svaz ČR v rámci letošního Týdne pro rodinu, který startuje 11. května. Aby ukázal, jak je práce rodiče, který je s dětmi doma, cenná, přepočetl jednotlivé činnosti jako péči o dítě, vaření či úklid na komerční ceny a dospěl k částce 51 000 korun měsíčně při 20 pracovních dnech. Realita je však taková, že hodinová „mzda” rodiče činí 26 korun, a pokud je doma s dětmi 3 roky, tak dokonce 10 korun na hodinu. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde.

 

 

 

Setkání manželů v prvních pěti letech manželství

Zveme mladé manžele na společné setkání, na němž nebude chybět duchovní program (zamyšlení, modlitba, příležitost ke sv. smíření či mše sv.) ani možnost neformálního posezení, procházky,...

 

Hostem, který nás bude provázet duchovní částí programu, bude P. Petr Stejskal (děkan v Rychnově nad Kněžnou)

 

Kdy: v sobotu 15. června 2019 od 9:30 do cca 15:00

Kde: Dobrošov u Náchoda

(Věříme, že nám v tento den bude počasí přát, proto chceme program uskutečnit v přírodě pod širým nebem).

 

Více informací naleznete v AKCÍCH.

 

 

 

Proběhl víkend pro pro matky a dcery

 O víkendu 29. – 31. 3. 2019 proběhla v Trstěnici akce pro maminky a dcery nazvaná „Měním se v ženu“. Sešla se úžasná skupina - 9 párů maminek a dospívajících princezen. Společně jsme se seznámily, hrály jsme hry, povídaly si o psychických a fyzických změnách během dospívání, kráse plodnosti a naší ženské cykličnosti. Počasí bylo téměř letní, takže venkovní hra, při které měly mamka a dcera plnit úkoly

na prohloubení vztahu a důvěry, se velmi vydařila a byla zakončena krásnou prohlídkou historické polygonální stodoly v Trstěnici se svědectvím ze života paní Kmoškové o výchově ve vlastní rodině. Tvoření nesmělo chybět! Každá účastnice se mohla ozdobit vlastnoručně namalovaným hedvábným šátkem. V neděli jsme při mši svaté a biblických tancích vzdávaly díky Bohu za to, že jsme ženy, že jsme plodné a každá z nás má určité obdarování. Byl to opravdu vydařený a požehnaný čas!!!

 

(Další fotografie naleznete na našem facebooku.) 

 

 

 

Kurz symptotermální metody v Hradci Králové


"Přijímám Tě, odevzdávám se Ti i se svou plodností..."

 

Zveme:

  • Manžele, kteří usilují o početí dítěte nebo naopak se chtějí početí dítěte vyhnout PŘIROZENOU CESTOU
  • Páry, které spolu chodí, snoubence, mládež, ostatní zájemce, kteří chtějí rozumět společné plodnosti
  • Ženy a dívky s problémy v menstruačním cyklu

 

Více informací naleztnete v AKCÍCH.

 

 

 

 

 

 

Netradiční pouť (nejen) pro snoubence, 1. května 2019, Jičín - Sedličky

 

Centrum pro rodinu zve na Netradiční pouť (nejen) pro snoubence, která se uskuteční ve středu 1. května 2019 v okolí vrchu Zebín u Jičína. V 15:00 bude v kostele Všech svatých v Sedličkách pod Zebínem Mons. Janem Pasekou sloužena mše sv. za všechny, kteří směřují k manželství.

Zájemcům rovněž v tomto dni nabídneme společný výlet z Jinolic k Zebínu (trasa dlouhá cca 8 km). Během dne bude také možnost projít si „cestu zamilovaných“, která bude na Zebínu naším Centrem připravena.

 

Na akci jsou vedle snoubenců zvány také páry prožívající období známosti, ale i všichni, kteří si společně chtějí užít první májový den v malebném prostředí Českého ráje.

 

Bližší informace o pořádané akci naleznete ZDE.

 

 

 

Víkend pro snoubence, 26. - 28.4. 2019, středisko Eljon, Špindlerův Mlýn

Středisdko Eljon ve Špindlerově Mlýně zve snoubence na víkendový kurz bližší a bezprostřední přípravy na život v manželství. Cílem kurzu je přiblížení křesťanského pohledu na manželství a rodinu.

 

"Zaměříme se na partnerský vztah, odpovědné rodičovství, výchovu dětí, manželskou lásku a sexualitu, zásnuby, témata obsažená v manželském slibu, průběh svatebního obřadu apod."

 

Lektoři: manželé Blažkovi, manželé Remsovi, MUDr. Štěpán Gazda (lékař, gynekolog), P. Jiří Šlégr

 

Více informací naleznete na plakátku.

 

 

Duchovní obnova pro manžele, 25.-28.4.2019, Hora Matky Boží u Králík

Centrum pro rodinu ve spolupráci s Duchovní správou poutního kostela v Králíkách zve na duchovní obnovu pro manželské páry na téma "O povolání ke svatosti v dnešním světě".

 
Obnovou bude provázet P. Karel Moravec.
 
Více informací naleznete na plakátku nebo v AKCÍCH.

 

 

 

 

Exercicie pro rozvedené i znovusezdané, 16. - 19.5.2019, Svatá Hora u Příbrami

Exerciční dům Svatá Hora u Příbrami pořádá exercicie pro rozvedené i znovusezdané.

Téma exercicií je "Život v síle křtu" a jako tradičně je povede Mons. Aleš Opatrný.

 

Akce začíná ve čtvrtek 16. května v 17:30 a končí v neděli 19.5. obědem.

 

Cena: 1470,- za osobu

 

Přihlásit se můžete a bližší informace naleznete ZDE

 

 

 

 

Proběhla duchovní obnova pro manžele "Radost ze vzájemné lásky"

V sobotu 16. února se v Hradci Králové uskutečnila duchovní obnova pro manželské páry vedená P. Janem Uhlířem. Sešlo se celkem 30 manželských párů z celé diecéze. Vedle přednášek byl manželům dán prostor pro společný čas sdílení o tom, co prožívají, vrcholem celého dne pak byla mše sv. s obnovou manželského slibu. Manželé odjížděli spokojeni a naplněni.


Děkujeme otci Janovi za jeho přítomnost mezi námi a za slova povzbuzení.

 

 

 

 

Přiblížení projektu "Manželské večery"

Osm setkání, která manželským/partnerským párům pomáhají investovat do jejich vztahu a vybudovat pevné manželství.

 

Kurzy probíhají na mnoha místech České republiky. Vedou je manželské páry, které si samy kurzem prošly a často se manželstvím a poradenstvím aktivně zabývají. Obsah a forma kurzů jsou všude stejné.

 

Mons. Josef Nuzík, pomocný biskup olomoucký řekl o projektu: 
"S Manželskými večery máme v římskokatolické církvi velmi dobré zkušenosti. Manželským i partnerským párům bez ohledu na věk a délku soužití nabízejí možnost strávit v příjemném prostředí osm večerů, během nichž se mohou intenzivně věnovat upevnění, vylepšení či obnově společného vztahu. Setkání probíhají v uvolněné atmosféře nezatížené obavami, že přítomné dvojice budou nuceny ostatním zúčastněným odhalovat těžkosti, s nimiž se ve vztahu potýkají. Program je vystavěn na křesťanských principech a zahrnuje promyšlenou skladbu témat, která mohou přispět ke vzájemnému poznání a současně se stát inspirací pro další fungování po boku partnera."
 


O Manželských večerech a o hodnotě manželství mluvili v pořadu DVTV čeští koordinátoři kurzů, manželé Güttnerovi:

 


 

Vedle Manželských večerů probíhají také další zajímavé kurzy, jakými jsou např. kurz Výchova dětí či kurz Výchova teenagerů. Všechny tyto kurzy stavějí na křesťanských hodnotách.

 

Bližší informace naleznete na www.manzelskevecery.cz

 

Pokud máte zájem uspořádat některý z těchto kurzů u vás ve farnosti nebo obci a nevíte, jak na to, neváhejte se obrátit na naše Centrum pro rodinu, s vašimi začátky vám rádi pomůžeme.

 

 

 

 

Národní týden manželství 11. - 17. 3. 2019

Národní týden manželství probíhá každý rok v týdnu kolem svátku sv. Valentýna (14. února) a je  příležitostí pro všechny

 páry zaměřit se na svůj vztah. Po celé ČR se bude v tomto týdnu konat mnoho aktivit, které chtějí povzbudit ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby zvláštním způsobem investovali do svého vztahu. ...

(Zdroj: www.cirkev.cz)


Více informací o projektu naleznete ZDE

 

 

 

 

Duchovní obnova pro osamělé rodiče, Brno

Třívíkendové duchovní cvičení pro osamělého rodiče, určeno pro rozvedené, ovdovělé a samoživitele/ky.

 

Komunita Emmanuel zve na obnovu pro osamělé rodiče.  Tři setkání obsahují společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Nejbližší termín je na jaře 2019 v Brně: 23.-24. února, 23.-24. března, 27.-28. dubna.

 

Bližší informace naleznete ZDE.

 

 

Duchovní obnova pro rozvedené znovusezdané, 15.-17.3.2019, Jeníkov u Hlinska

Zveme všechny, kteří si nesou předchozí zkušenost rozvodu a nově uzavřeli civilní sňatek, na duchovní obnovu s tématem:

 

„Boží jméno je milosrdenství“ 

 

Duchovní obnovou bude provázet P. Jan Linhart

 

Na akci je možné přijet v páru i jednotlivě!

 

Bližší informace naleznete ZDE

 

 

 

 

 

Víkend pro matky a dcery, 29.-31.3.2019, Trstěnice u Litomyšle

Téma: "MĚNÍM SE V ŽENU - krása ženství a mateřství"

 

„Pojďme a udělejme si čas jedna na druhou, na společný rozhovor, tvoření, tančení, hýčkání se…“

 

Zveme matky a jejich dospívající dcery (ve věku +-10-13 let) na víkend, kde budeme společně objevovat krásu ženství a mateřství.

 

Co nás čeká?

 

Budeme si povídat, věnovat se jedna druhé, tvořit, tančit, zdobit se, radovat se z toho, že jsme ženy. Poznávat se a objevovat krásy fungování našeho ženského těla, cykličnosti, plodnosti a mateřství.

 

Víkendem bude provázet lektorka Ing. Markéta Juzová.

 

Více o víkednu naleznete ZDE.

 

 

 

Jednodenní duchovní obnova pro manželské páry, 16.2.2019, Hradec Králové

Téma: "Radost ze vzájemné lásky"

 

V rámci Národního týdne manželství pořádáme duchovní obnovu, která nabízí manželským párům příležitost zastavit se a s láskou pohledět jeden na druhého.

 

Duchovní obnovou provází P. Jan Uhlíř.

 

Bližší informace naleznete ZDE.


 
Více o projektu "Národní týden manželství" se dočtete na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz.
 
 
 
 
 

Centrum pro rodinu je na facebooku!

Nově se můžete o našich aktivitách dovídat i prostřednictvím facebooku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plán akcí Centra pro rodinu na rok 2019

Přinášíme souhrnný přehled našich aktivit na příští rok.

 

Bližší informace o plánovaných akcích budeme postupně zveřenovat na těchto stránkách a na facebooku.

 

Pokud máte zájem o zasílání aktuálních nabídek Centra pro rodinu, neváhejte nás kontaktovat na adrese crhk (zavináč) bihk.cz a přihlásit se k odběru novinek.

 

 

 

 

 

Tvoření a Setkání podpůrné skupiny Dítě v Srdci v Hradci Králové

TVOŘENÍ PRO DÍTĚ V SRDCI

Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s. srdečně zve na společnou výrobu memoryboxů, které jsou určeny rodinám, jež přišly o své miminko.

Ve chvílích, kdy doprovázíme rodiny,které procházejí nelehkými chvílemi, potřebujeme řadu věcí, které je nutné vytvořit, uplést,ušít, uháčkovat...

 

PODPŮRNÁ SKUPINA DÍTĚ V SRDCI je určena pouze pro ty, kdo zažili ztrátu svého miminka během těhotenství, při porodu nebo krátce po něm.

Udělejme si čas na tvoření, povídání, podporu a uzdravování ran. Na cestě, kteroru jste si nevybrali, je dobré se potkat s těmi, kdo po ní jdou vědomě také.

 

Obě akce probíhají vždy v Křesťanském rodinném centru Sedmikráska v Hradci Králové od 18 hod. Bližší informace o místě a termínech naleznete na plakátku.

 

Informace o Perinatálním hospici Dítě v srdci z.s. naleznete na www.ditevsrdci.cz.

 

 

 

Společné přípravy na život v manželství v Hradci Králové, 5.3. - 24.4.2019

Zveme všechny partnerské dvojice, které plánují uzavřít (nejen) církevní sňatek, nebo které se chtějí více poznat ve světle křesťanského pohledu na manželství a rodinu, na pravidelná setkávání v rámci bezprostřední přípravy na život v manželství.

Kurz zahrnuje 8 setkání, během nichž budou zkušení lektoři, většinou manželské páry, uvádět účastníky do témat, jakými jsou např. rozdíly mezi mužem a ženou, komunikace mezi partnery, konflikty a jejich řešení, sexualita jako dar, výchova dětí, hospodaření v rodině apod. Témata přípravy jsou uchopena tak, aby odrážela a vysvětlovala podstatu manželského slibu, který si snoubenci v průběhu církevního obřadu vzájemně vyměňují.

 

Účastníci po ukončení celého kurzu obdrží certifikát s potvrzením o jeho absolvování.

 

Na kurz se můžete přihlásit na adrese crhk (zavináč) bihk.cz nebo telefonicky na čísle 495 063 430. Bližší informace o kurzu (místo a přesný čas) naleznete v sekci AKCE.

 

 

 

Základní formace manželů podle Teologie těla 2018/19

Diecézní formace manželů nabízí ve spolupráci s Centrem pro rodinu roční formační cyklus, který chce v pěti setkáních přiblížit učení církve o manželství a zprostředkovat porozumění katechezím Jana Pavla II. shrnutých v Teologii těla.

 
přednáší: ICLic. Mgr. Stanislav Tomšíček a Ing. Taťána Blažková

 

Více informací naleznete zde.

 

 

(Více informací a další nabídky najdete v AKCÍCH)
 
 

 

Prohlášení Národního centra pro rodinu a Rodinného svazu ČR k ratifikaci  tzv. Istanbulské úmluvy

... "Úmluva se snaží legitimizovat nový způsob chápání člověka. Důraz se přesouvá od muže a ženy jako bio-psycho-sociální a spirituální jednotky k pojmu »gender«."

 

 
 

 

* * *

 

Kontakt: 

Biskupství královéhradecké, Centrum pro rodinu,

Velké náměstí 32, 500 03 Hradec Králové

email: crhk (zavináč) bihk.cz

tel: 495 063 430, 603 147 718

(zavináč) RodinyDiHK

 

 

 

 

 

  

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám