Centrum pro rodinu

"Radost z lásky zakoušené v rodině je také radostí církve."

 

Papež František, Amoris laetitia

 

 

 

 
 

Aktuální informace

 

Seminář "Manželům nablízku", 17.11.2018, Brno

Znáte situace, kdy nevíte jak dál? Nemusí jít zrovna o krizi, můžete „jenom“ řešit něco, co vám nedá spát. Co v takovém případě uděláte? Obrátíte se bez problémů na někoho ve Vašem okolí, nejlépe z farnosti? Máme bohužel zkušenost, že mezi křesťany nebývá samozřejmostí, že by si spolu povídali o svých nezdarech nebo hledáních. A přece se tatáž témata objevují téměř v každém manželství a rodině. Takové prostředí bere odvahu ke statečnému překonávání překážek a přispívá k pocitům selhání a izolace.

Projekt Manželům nablízku, který připravuje Národní centrum pro rodinu, chce povzbudit všechny páry ve farnostech, aby se nebály naslouchat těm, kteří potřebují hovořit o svých každodenních těžkostech. Jen tak je možno přispět k tomu, aby se i krizové situace stávaly příležitostí ke vzájemnému růstu a ne začátkem rozpadu vztahu.

Seminář Manželům nablízku proběhne v sobotu 17. listopadu 2018 v sále na faře u sv. Jakuba v Brně od 9:30, předpokládaný konec 15:15. Jeho součástí jsou přednášky lektorů Manželských setkání, kněží a psycholožky. Těšíme se na Vaši účast! 

Program a přihlašovací formulář naleznete ZDE

 

 

Tvoření a Setkání podpůrné skupiny Dítě v Srdci v Hradci Králové

TVOŘENÍ PRO DÍTĚ V SRDCI

Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s. srdečně zve na společnou výrobu memoryboxů, které jsou určeny rodinám, jež přišly o své miminko.

Ve chvílích, kdy doprovázíme rodiny,které procházejí nelehkými chvílemi, potřebujeme řadu věcí, které je nutné vytvořit, uplést,ušít, uháčkovat...

 

PODPŮRNÁ SKUPINA DÍTĚ V SRDCI je určena pouze pro ty, kdo zažili ztrátu svého miminka během těhotenství, při porodu nebo krátce po něm.

Udělejme si čas na tvoření, povídání, podporu a uzdravování ran. Na cestě, kteroru jste si nevybrali, je dobré se potkat s těmi, kdo po ní jdou vědomě také.

 

Obě akce probíhají vždy v Křesťanském rodinném centru Sedmikráska v Hradci Králové od 18 hod. Bližší informace o místě a termínech naleznete na plakátku.

 

Informace o Perinatálním hospici Dítě v srdci z.s. naleznete na www.ditevsrdci.cz.

 

 

Kurz symptotermální metody PPR, 4.11. a 2.12.2018 v Dolním Újezdě u Litomyšle

 

Zveme Vás na Kurz symptotermální metody, který  ve spolupráci s Centrem pro rodinu pořádá lektorka Markéta Juzová.

 

"Naučme se rozumět své plodnosti, respektujme ji a važme si ji."

 

Více informací naleznete v sekci AKCE

 

 

 

 

 

 

Společné přípravy na život v manželství v Hradci Králové, 3.10. - 12.12.2018

Zveme všechny partnerské dvojice, které plánují uzavřít (nejen) církevní sňatek, nebo které se chtějí více poznat ve světle křesťanského pohledu na manželství a rodinu, na pravidelná setkávání v rámci bezprostřední přípravy na život v manželství.

Kurz zahrnuje 11 setkání, během nichž budou zkušení lektoři, většinou manželské páry, uvádět účastníky do témat, jakými jsou např. rozdíly mezi mužem a ženou, komunikace mezi partnery, konflikty a jejich řešení, sexualita jako dar, výchova dětí, hospodaření v rodině apod. Témata přípravy jsou uchopena tak, aby odrážela a vysvětlovala podstatu manželského slibu, který si snoubenci v průběhu církevního obřadu vzájemně vyměňují.

 

Účastníci po ukončení celého kurzu obdrží certifikát s potvrzením o jeho absolvování.

 

Na kurz se můžete přihlásit na adrese crhk (zavináč) bihk.cz nebo telefonicky na čísle 495 063 430. Bližší informace o kurzu (místo a přesný čas) naleznete v sekci AKCE.

 

Kurz je realizován za podpory Královéhradeckého kraje.

 

 

 

Základní formace manželů podle Teologie těla 2018/19

Diecézní formace manželů nabízí ve spolupráci s Centrem pro rodinu roční formační cyklus, který chce v pěti setkáních přiblížit učení církve o manželství a zprostředkovat porozumění katechezím Jana Pavla II. shrnutých v Teologii těla.

 
přednáší: ICLic. Mgr. Stanislav Tomšíček a Ing. Taťána Blažková

 

Více informací naleznete zde.

 

 

(Více informací a další nabídky najdete v AKCÍCH)
 
 

 

Prohlášení Národního centra pro rodinu a Rodinného svazu ČR k ratifikaci  tzv. Istanbulské úmluvy

... "Úmluva se snaží legitimizovat nový způsob chápání člověka. Důraz se přesouvá od muže a ženy jako bio-psycho-sociální a spirituální jednotky k pojmu »gender«."

 

 
 

 

* * *

 

Kontakt: 

Biskupství královéhradecké, Centrum pro rodinu,

Velké náměstí 32, 500 03 Hradec Králové

email: crhk (zavináč) bihk.cz

tel: 495 063 430, 603 147 718

 

 

 

 

 

 

 


 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Pouze ten, kdo toho hodně poznal, si dokáže plně uvědomit svou nevědomost.
neznámý autor

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám