Centrum pro rodinu

 

Aktuální informace  (pro aktuální informaci klikněte na odkaz)

 

Více informacích o programech a plánech najdete AKCÍCH

 

Kalednář hlavních akcí Centra pro rodinu v roce 2016 - ZDE

 

* * *

Kontakt: 

Biskupství královéhradecké, Centrum pro rodinu,

Velké náměstí 32, 500 03 Hradec Králové

email: crhk (zavináč) bihk.cz

tel: 495 063 430, 603 147 718

 

 • Posláním Centra pro rodinu je pomáhat rodinám především v královéhradecké diecézi (což přibližně pokrývá kraj Hradec Králové a Pardubice) prožívat co nejplněji své vztahy a v případě potřeby podat pomocnou ruku při řešení problémů.
 • Věřícím rodinám chce také pomáhat k co možná nejplnějšímu a nejpravdivějšímu prožívání svátosti manželství a k praktickému životu z víry.
 • Královéhradecké Centrum pro rodinu spolupracuje s obdobnými centry ostatních biskupství, které zastřešuje Národní centrum pro rodinu. Společné internetové stránky mají adresu http://www.rodiny.cz

 

 

 

 

Poslání

MOTTO

Několik podstatných věcí každý z nás musí na tomto světě mít, aby vůbec byl. Jednou z prvních je rodina. Máme ji, nebo jsme ji měli, nebo ji mít budeme. Proto našim cílem je, aby rodina byla místem spokojeného života pro každého, kdo v ní žije.

 

 

Co děláme

Rodina je hodnotou, která má nezpochybnitelný a klíčový význam v životě každého člověka. Úroveň života v rodinách se přímo odráží i na úrovni života společnosti, ve které rodiny žijí. Proto je pozitivní působení na rodiny ve svém důsledku i pozitivním působením na stav společnosti. Všechny aktivity Centra pro rodinu směřují k podpoře rodiny ve společnosti a prevenci negativních vlivů na osoby, které v nich žijí.

 

Co nabízíme

 • K preventivním činnostem centra řadíme přípravu snoubenců na život v manželství a v rodině. Při přípravě by partneři měli dobře poznat své silné i slabé stránky a připravit se na obtíže, které jim soužití může přinést. Přípravu zajistíme kdekoli ve východních Čechách pro 3 - 8 párů (asi 10 večerů ve 2 - 3 týdenních intervalech). Je možné si domluvit i kratší varianty přípravy.
 • Do preventivních aktivit dále patří pořádání besed a přednášek. Mezi nejdůležitější témata patří komunikace mezi partnery, komunikace v rodině, mezigenerační vztahy, sexualita a metoda PPR, výchova dětí a výběr partnera.
 • Zájemce seznamujeme se spolehlivou a ekonomickou symptotermální metodou přirozeného plánování rodičovství. Velkou odměnou pro nás bývá zjištění, že se rodičům podařilo počít pomocí této metody dítě, ačkoli už byli pokládáni za neplodný pár.
 • Nabízíme tzv. kurzy rozvoje osobnosti, kde ve skupině vedené psychoterapeuty může člověk lépe dospět k sebepoznání, objevit své schopnosti a příčiny svých problémů a zkoumat své vztahy.
 • Pro maminky na rodičovské dovolené nabízíme kurzy aktivního rodičovství (KARO), motivační kurzy (MK) a další. Ženy na rodičovské dovolené jsou jednou z nejrizikovějších skupin populace z hlediska každodenní psychické zátěže. Našim cílem je, nabídnout maminkám program, který je přesvědčí o tom, že rodičovská dovolená pomáhá nejen v osobnostním, ale i  profesním růstu.
 • V různých krizových situacích, partnerských, rodinných či jiných problémech nabízíme možnost individuální porady s odborníkem v oblasti psychologie. Služby jsou zajišťovány na několika místech ve východních Čechách. Výběr odborného poradce podle spádové oblasti není podmínkou. Služby jsou zcela anonymní.
 • Pro věřící páry, které chtějí oživit a prohloubit vztah k Bohu , k sobě samému a k sobě navzájem, organizujeme duchovní obnovy. Ty vedou kněží, kteří mají zkušenosti s prací s rodinami. Pro obnovy vybíráme vhodná místa, kde člověk nalezne ticho a kde se může soustředit.
 • Pro naše dobrovolné spolupracovníky pořádáme pravidelná doškolovací setkání.
 • Ve spolupráci s ostatními centry v České republice nabízíme Manželská setkání - týdenní rekreačně-vzdělávací pobyty pro manželské páry. Na Manželských setkáních přednášejí manželské páry a probíraná témata (např. manželský rozhovor, potřeby muže, potřeby ženy, zdravé sebevědomí atd.) jsou procvičována v malých skupinkách. Ubytování, strava a péče o děti včetně programu jsou zajištěny. Ve východních Čechách jsou manželská setkání ve spolupráci s Centrem pro rodinu Litoměřice plánována zpravidla na začátek července.
 • Dále nabízíme ve spolupráci s ostatními centry a prorodinnými organizacemi v České republice tématické pobyty pro rodiny s dětmi u nás i v zahraničí, Třígenerační pobyty a pobyty pro prarodiče s vnoučaty, víkendy pro ženy, víkendy pro matky a dcery, víkendy pro chlapy, víkendy pro otce s dětmi a mnoho dalších duchovních, vzdělávacích, rekreačních i sportovních aktivit.

 

Aktuální informace

List papeže Františka adresovaný rodinám

 

Národní pochod pro život a rodinu

22. dubna 2017 Praha

Na akci zvláštní vlak vypravený z Bohumína do Prahy a zpět. Odjezd z Pardubic 8:03 (cena 150,-, děti mladší 15 let bezplatně). V Praze zajištěna doprava přímo na Pražský hrad.

Přihlášky: do 31. března 2017 na adrese http://pochodprozivot.cz

 

Víkend pro chlapy bude v Jeníkově 7. -  9. 4. 2017.

(Přihlášku si stáhnete v akcích

 

 

Kurzy přípravy na manželství začnou:

Hradec Králové od  22. března 2017

 

Manželská setkání 2017 - termín je 16.- 23. července opět v Litomyšli. Přihlášky ZDE a bližší informace ZDE

Podzimní víkend pro chlapy (Jeníkov) - 6.- 8. září 2017

 

(Více informací a další nabídky najdete v AKCÍCH)

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Je lépe uskutečnit nedokonalá rozhodnutí než neustále hledat ta dokonalá, která neexistují.
Ch. de Gaulle

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám