Zprávy

Děti pomáhají dětem

Děti pomáhají dětem Připojte se k dobročinnému projektu Mary´s meals, jehož cílem je zajistit dětem z chudých rodin jídlo a i tím je podpořit ve vzdělávání.

 

Do organizace celé akce se zapojily i děti z farnosti Dolní Újezd. Během dvou setkání na faře nejprve hledaly odpověď na to, kdo je to misionář, co jsou to misie a hlavně, co znamená projekt Mary´s meals (Mariino jídlo). Zjistily, že ne všechny děti na světě se mají tak dobře jako my – že nemají možnost chodit do školy, nemají co jíst a dokonce i umírají hlady. “Společně vymýšleli, jak by mohli těmto dětem pomoci. Jedním z mnoha způsobů, na který děti přišly, bylo uspořádání misijního jarmarku. Na nic nečekaly a hned se pustily do práce – vyráběly výrobky, které by bylo možné na jarmarku prodat (přívěsky na klíče, svíčky s modlitbou za zemřelé, ozdobné skleničky s bylinkami atd.). V rámci druhého setkání (které bylo dokonce i s noclehem na faře) pak děti společně vytvářely náramky, svícny, notýsky… Mnohé děti nezahálely ani doma (tvořily, pekly, vařily), a tak se o poutní neděli  17. listopadu 2019 sešla na jarmarku ohromná spousta výrobků. Role „prodavačů“ se s obrovskou vervou a hlavně s radostí zhostily samy děti. Nikdo z přítomných neodešel s prázdnou.  Mizející výrobky a plnící se pokladnička byly pro děti tou největší odměnou. Děkujeme všem, kteří přispěli a podpořili tak děti v této dobročinné akci”, sdělila k akci Marta Vomočilová.

 

Více o projektu Mary´s meals: Mary´s meals je mezinárodní charitativní organizace, která se zabývá projekty školního stravování v nejchudších zemích světa, kde hlad a chudoba brání dětem získat vzdělání. Základní myšlenka je zajistit dětem jedno hodnotné jídlo denně v místě jejich vzdělávání s cílem přilákat chudé děti do školních tříd, aby získaly vědomosti, které jim v budoucnu mohou pomoci vymanit se z chudoby. Pouhých 421Kč nasytí dítě na celý školní rok. Více informací na www.marysmeals.cz.

 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám