Zprávy

Den Charity v Hradci Králové

Den Charity v Hradci Králové V Hradci Králové se 19.11. sešli zaměstnanci oblastních a farních Charit královéhradecké diecéze.

 

Během celého dne se měli možnost nejen vzájemně povzbudit, ale také zúčastnit se pestré programové nabídky. „Děkuji vám všem za vaši extrémně těžkou službu, která je ze světského pohledu i nevděčná. Jejím cílem není zisk. Tím se vymyká běžným ekonomickým pravidlům. Tato skutečnost není těžká jen pro Charitu jako celek, ale pro každého zvlášť. Motivaci vaší práce od počátku známe, nemusíme po ní pátrat, neboť kvůli ní byla Charita založena. Charita je konkrétním vyjádřením a snahou církve následovat Pána, který kvůli člověku zemřel na kříži. To, co nás odlišuje od podobných organizací je pořadí priorit, se kterými přistupujeme k našim úkolům. V potřebném člověku nacházíme tvář Boží, Boží dítě, a v důsledku toho mu spěcháme na pomoc. Nikoliv naopak. Tento přístup a toto vědomí považuji pro Charitu za zásadní. To je má hlavní a první vize“, řekl na úvod přítomným zaměstnancům Charity biskup Jan Vokál.

 

Den Charity byl zakončen mší svatou v katedrále Svatého Ducha, během níž obdrželo třiadvacet pracovníků ocenění za svoji obětavou službu nemocným a potřebným. Mimo jiné byl udělen šesti pracovníkům i Zlatý charitní kříž. Jako klíčového partnera pro zajištění sociální péče v kraji vnímá Charitu také Vladimír Derner, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast sociálních věcí, který rovněž ocenil lidský a laskavý přístup k člověku v charitních službách. 


Fotogalerie

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám