Zprávy

Národní pouť do Říma

Národní pouť do Říma Pouť ke cti sv. Anežky České se blíží. Přinášíme aktualizovaný program.

 

 

 

 

 

NÁRODNÍ POUŤ ČESKÝCH A MORAVSKÝCH DIECÉZÍ DO ŘÍMA

11. - 13. LISTOPADU 2019

 

Aktuální sdělení a doplnění programu:

 

Program národní pouti do Říma ve dnech 11. - 13. 11. 2019 zůstává beze změn, tak, jak je uvedeno na stránkách biskupství královéhradeckého www.bihk.cz .

Poutní výbor ČBK pouze upozorňuje účastníky, že kapacita baziliky sv. Klimenta je omezená, a proto v pondělí 11.11.2019 v 11.00 hod., kdy proběhne v bazilice sv. Klimenta pobožnost s modlitbou litanií k našim národním patronům, budou moci být uvnitř především otcové biskupové a hlavní hosté. Poutníci bude-li bazilika plná, počkají chvíli, maximálně do 11.30 hod. a mohou baziliku k modlitbě navštívit. Oficiální zahájení národní pouti bude v bazilice S.Maria Maggiore v 15.00 hod.

Navíc bude během pouti v titulárním kostele kardinála Dominika Duky sv. Marcelina a Petra blízko Lateránu (Via Merulana) probíhat výstava o životě a díle sestry Elišky Pretschnerové, služebnice Boží – „Jsem zde s Bohem pro vás“. V úterý 12. 11. 2019 ve 20.00 hod. zde uvede Schola brněnské mládeže (SBM) Koncert chval. Řídí Štěpán Policer.

 

Součástí poutního balíčku bude publikace Průvodce národní pouti sestavený P. Stanislavem Přibylem a liturgický průvodce, sestavený Mgr. Vojtěchem Mátlem (obě publikace vydává Karmelitánské nakladatelství), památný svatý růženec Řím-Praha a také především nezbytné označení poutníka a průkaz poutníka sloužící jako vstupenky na všechny programy Národní pouti. Dále pak na 4 stranách formátu A5 aktuální pokyny, jak pro průvodce, tak pro poutníky a přehled vysílání Tv NOE celé národní pouti.

 

Poutní balíček je pro každého poutníka nezbytný. Klienti přihlášení u jedné ze sedmi cestovních kanceláří Avetour, Awertour, Hladký, Miklas, Palomino, Veligradtour, Voma, Řád Maltézských rytířů (handicapovaní), obdrží poutní balíček před odjezdem (odletem) na pouť. Jednotlivci, kteří se k národní pouti připojí sami nebo jiné, samostatně cestující, skupiny či organizace si poutní balíček objednají u Poutního výboru ČBK, a to písemně, nejlépe e-mailem: poutnik (zavináč) bihk.cz nebo písemně na adrese: Českomoravská Fatima, č.p.195, 569 11 Koclířov u Svitav. A mohou požádat o jeho (jejich) zaslání na dobírku nebo si jej osobně vyzvednout v Českomoravské Fatimě v Koclířově ve dnech 29. 10. - 3. 11. 2019 (včetně) na recepci v čase  9 - 17 hod.

 

PRO KLIENTY CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ JE PŘIPRAVENA NÁSLEDUJÍCÍ VÝZVA:

 

SDĚLENÍ POUTNÍHO VÝBORU ČESKÉ BISKUPSKÉ KONFERENCE

Prosíme všechny klienty-poutníky vybraných cestovních kanceláří pro organizaci národní poutě ČR do Říma u příležitosti 30. výročí svatořečení sv. Anežky České a daru a svobody, aby před odletem (odjezdem) si od pověřené osoby (průvodce) převzali poutní balíček, který bude obsahovat jednak knížku sestavenou generálním sekretářem ČBK P. Stanislavem Přibylem - průvodce národní pouti Římem, dále liturgického průvodce pro všechny bohoslužby v římských bazilikách, které bude řídit Mgr. Vojtěch Mátl, ceremonář pražského arcibiskupa, dále nutné označení poutníka a průkaz účastníka pouti. Obojí slouží zároveň jako vstupenka na všechny akce národní pouti včetně rezervací pro poutníky z ČR na generální audienci u papeže Františka. Spolu s dárkem této národní pouti, sv. růžencem (Řím – Praha) budou i hlavní organizační pokyny k celému programu v Římě. Velmi Vás prosíme o příspěvek 10 Eur, který předejte při převzetí průvodci, jako Váš příspěvek na poutní balíček a současně i na organizační náklady spojené s celkovým zajištěním. Současně chceme upozornit klienty cestovních kanceláří, že během vlastní pouti může dojít k mimořádným změnám, na něž budou muset průvodci bezprostředně reagovat úpravou (změnou) v programu pouti.

 

Poutní výbor tedy prosí o příspěvek na Národní pouť(poutní balíček) ve výší 10,- Eur nebo 250,- Kč.

 

  • SPOLEČNÝ PROGRAM NÁRODNÍ POUTI V ŘÍMĚ:

 

Pondělí 11. 11. 2019

11.00 hod. Společná modlitba litanií k našim národním patronům v bazilice sv. Klimenta nad  hrobem sv. Cyrila - 1150 let výročí jeho úmrtí v Římě

 

15.00 hod. Slavnostní zahájení národní pouti v Římě v bazilice Santa Maria Maggiore

 

18.00 hod. Reprezentativní koncert České nebe v bazilice Sv. Jana v Lateránu. Hudební doprovod zajistí Hudba Hradní stráže a Policie ČR a pěvecké sbory Collegium Hortense, Entropie, Pěvecký sbor SGV (Filip Macek), Schola brněnské mládeže (Štěpán Policer) a SMoG pod vedením Plk. Mgr. Jana Zástěry

 

 

Úterý 12. 11. 2019 den 30. výročí kanonizace sv. Anežky České

Hlavní bohoslužba národní pouti v bazilice sv. Petra ve Vatikánu v 10.00 hod. po bohoslužbě modlitba za vlast u oltáře sv. Václava a soukromá modlitba po skupinách v katakombách baziliky sv. Petra u sochy sv. Anežky české, u hrobu sv. Petra i na místě dlouhodobého odpočinku kardinála Josefa Berana.

 

Odpoledne i navečer nabídnou jednotlivé sbory večer chval, či koncert. Vstup pro účastníky národní pouti bude zdarma.

V poutním domě Velehrad valná hromada – pouze pro členy a pozvané.

 

 

Středa 13.11.2019 – svátek sv. Anežky České

Generální audience u papeže Františka - Svatopetrské náměstí ve Vatikánu - předání Charitativní sbírky Koruny sv. Anežky České daru ČR papeži Františkovi pro chudé a potřebné

 

15.00 hod. Slavná bohoslužba v bazilice sv. Jana v Lateránu a slavnostní zakončení národní pouti v Římě

 

Setkání s českými poutníky žijícími v zahraničí v papežské koleji Nepomucenum

 

 

 

Slavnostní bohoslužba v pražské katedrále

Po návratu z Říma v sobotu 16. listopadu, v předvečer státního svátku, jsou všichni pozváni do pražské katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha ke společné bohoslužbě od 10.00 hodin, které bude předsedat kardinál Stanisław Dziwisz, emeritní krakovský arcibiskup a někdejší sekretář papeže Jana Pavla II."

 

 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám