Zprávy

Biskupové podpořili petici o manželství

Biskupové podpořili petici o manželství Čeští a moravští biskupové se jednomyslně shodli na podpoře petice pro ochranu manželství, ve které se definuje manželství jako trvalý svazek muže a ženy.

 

Za peticí stojí Aliance pro rodinu, a zve k podpisu a i ke sběru archů. Reagují tak na snahy poslaneckého návrhu tzv. manželství pro všechny.

 

Skupina poslanců v čele s Markem Výborným (KDU-ČSL) podala návrh na změnu ústavy ohledně manželství, aby jako svazek muže a ženy bylo pod ochranou našich zákonů. Aliance pro rodinu se rozhodla tento návrh podpořit peticí, čímž reaguje na jiný poslanecký návrh, který žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který už je také načten k projednávání ve Sněmovně a opírá se o petici s podporou zhruba 70 tisíc podpisů.

 

Jak se můžete zapojit?

  • V současné době je sesbíráno méně než 2 tisíce podpisů, ale cílem je 140 tisíc podpisů, dvojnásobek podpisů petice za tzv. manželství pro všechny. Aliance pro rodinu prosí o pomoc dobrovolníky, kteří budou sbírat podpisy na různých místech (náměstí, divadlo, kavárna, kostel, poutní místo nebo i jakákoli soukromá adresa) a průběžně je také zasílat na určenou adresu.
  • Přispět nám můžete na číslo účtu: 2600107732/2010

 

Jaké podpisy sbírat?

  • Petici mohou podle zákona podepsat všichni občané (není omezena věkem, pouze schopností porozumět předmětu petice a souhlasem s jejím požadavkem) a i cizinci zdržující se na území ČR.

 

Petice

 

Organizátorem petice je zapsaný spolek Aliance pro rodinu, www.alipro.cz

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Jděte ve stopách duhy, jděte ve stopách písně, a vše kolem vás bude krásné. Cestu z každé neprůhledné mlhy najdete ve stopě duhy.
Navažská píseň

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám