Zprávy

Dny lidí dobré vůle

Dny lidí dobré vůle Poutníci mohou i letos putovat na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července je zde čekají Dny lidí dobré vůle, připomínka odkazu svatých Cyrila a Metoděje.

 

Dny lidí dobré vůle, největší oslavy svého druhu u nás, začínají v úterý 4. července nabídkou každoročních projektů jako Velehrad dětem s Michalem Nesvadbou, Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou a pingpongový turnaj s Orlem, Mladí fandí Velehradu letos se skupinou Slza, unikátní Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia. Soutěživým dětem i dospělým je určena fotografické klání nebo rodinná cestovatelská hra Velehradský pas, v níž se hraje o zájezd k moři pro celou rodinu. Součástí programu budou také hry, kvízy a soutěže pro malé i velké, dětská představení nebo interaktivní workshopy. Rodičům bude určen vzdělávací seminář „Proměny rodiny a z nich plynoucí důsledky“.

 

Benefiční koncert poprvé s Terezou Kostkovou

 

V 19.30 hodin začne na pódiu před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Moderátorskou stálici akce Filipa Tomsu letos doplní herečka Tereza Kostková; ta vystřídá nastávající maminku Barboru Černoškovou.

 

Během hudební produkce se divákům a posluchačům představí dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD na číslo 87 777 . Pro letošní ročník byly vybrány: Dům Ignáce Stuchlého SKM – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond ADIUVARE.

 

A koho si letos můžete přijít poslechnout? Hudební hostitel velehradského Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem pozval Marii Rottrovou (nedávno se připomněla písničkou Stínohry, kterou s kapelou Umakart nazpívala pro kultovní film Alois Nebel), dále zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, velehradský sbor gymnázia Stojanov, zpěváky Petera Cmorika a Jaroslava Wykrenta.


Putování za sv. Cyrilem a Metodějem

 

Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholí ve středu 5. července od 10.30 na nádvoří před bazilikou slavnostní poutní mší svatou. Hlavním celebrantem a kazatelem bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet, koncelebrovat budou čeští i zahraniční biskupové. (zdroj: cirkev.cz)

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Nad všemi mlhami našeho života svítí světlo Ježíšovy neochvějné lásky a věrnosti.
Vojtěch Kodet

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám